2124353
زنان فرانسوی نسبت به خشونت‌های جنسی و خانگی و کشتار زنان توسط شریک زندگی خود، در شهر پاریس دست به اعتراض زدند؛ تعداد کسانی که در سال ۲۰۱۷ میلادی قربانی خشونت جنسی غیر خانگی بوده‌اند، دست کم به میزان ۵۳ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش یافته است!
حجت‌الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه۱.۴ میلیون بیکار محروم نیازمند شغل در کشور وجود دارد، گفت: از طریق وب‌سایت «مؤکب اشتغال» قصد داریم در جهت ایجاد شغل این افراد اقدام کنیم.
غلامعلی افروز
رئیس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روان‌درمانی بزرگترین و شایع‌ترین اختلالات روانی در سطح جهان را اضطراب و افسردگی می‌داند و می‌گوید: پژوهش‌های انجام شده در حوزه سلامت روان حاکی از آن است که بیشترین فراوانی اضطراب و افسردگی در ناشنوایان و آسیب دیدگان نخاعی و حرکتی وجود دارد.
سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ
رئیس پلیس تهران گفت: باندها و شبکه‌‌های سازمان‌یافته در فضای مجازی و حقیقی برای زدودن جایگاه عفاف و حجاب در تلاش هستند، نه به حجاب اجباری، چهارشنبه‌‌های سفید و هشت مارس را ایجاد کردند اما به‌لطف خدا تمام آنها منهدم شدند.
احمد حاجبی مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: طی آخرین پیمایش سلامت روان دریافتیم، ۲۳.۶ درصد شیوع اختلالات روانی در کشور داریم که ۸۸ درصد آن مربوط به شهر تهران است.
محسن هاشمی
رئیس شورای شهر تهران گفت: اگرچه در تبلیغات و تصور عمومی، تهران یکی از برخوردارترین مناطق کشور به لحاظ امکانات و تسهیلات است اما واقعیت این است که یکی از محرومترین مردمان و مناطق ایران را نیز می‌توانیم در تهران مشاهده کنیم.
اسکندر مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور
دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در حال حاضر 5 درصد از افراد جامعه که حدود 4 میلیون نفر از سن 15 سال تا 65 سال می‌شوند درگیر اعتیاد هستند.
واقعیت این است که بین اعتیاد مردان و اعتیاد زنان تفاوت‌های خیلی فاحشی وجود دارد، زنان نسبت به مردان آسیب پذیرتر هستند و به دلیل شرایط فیزیکی و عاطفی و اجتماعی مشکلات بیشتری دارند. باید به این قشر، نگاه‌های تخصصی و ویژه شود تا جامعه در امان باشد.
حسین خدرویسی
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه سالمندان حدود ۴۰ درصد جامعه تحت حمایت کمیته امداد را تشکیل می‌دهند، گفت: بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند هستند.
دادگاه فدرال آمریکا در گزارشی توضیح می‌دهد که "صنعت بردگی جنسی" در آمریکا سالیانه به طور میانگین ۹.۵ میلیارد دلار برای قاچاقچیان زنان درآمد دارد؛ قاچاقچیان جنسی در آمریکا با گذاشتن وثیقه و آزادی زنان موردنظر خود، آنان را برای "بردگی جنسی" می‌فروشند!
زمانی تصور می‌شد برای محافظت از دانش‌آموزان در برابر کشتار با اسلحه گرم، باید در مدارس از فلزیاب، نگهبانان مسلح و ... استفاده شود اما حالا این امر به بخشی از زندگی روزمره دانش‌آموزان آمریکایی تبدیل شده و مدارس این کشور را به پناهگاه تبدیل کرده است!
سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در پنج ماهه امسال حدود ۴۰۰ تن مواد مخدر کشف شد. کشفیات شیشه افزایش پیدا کرد که این افزایش کشفیات منوط به افزایش ورود شیشه به داخل کشور می شود.
نتایج نشان می‌دهد ۹.۳ درصد از افرادی که در روز یک لیوان نوشابه گازدار قندی و بدون قند نوشیده‌اند در طول مطالعه جان خود را از دست داده‌اند! و افزایش خطر "سکته‌‌های قلبی" با مصرف "نوشابه‌های گازدار قندی و بدون قند" رابطه مستقیمی دارد.
دیوان عالی آمریکا در سال ۲۰۱۵، ازدواج همجنس‌گرایان را در سر تاسر ایالت‌های آمریکا قانونی اعلام کرد؛ پدوفیل‌ها (افرادی که با آزار و اذیت کودکان و نوجوانان، به آنها تعرض می‌کنند) در آمریکا نیز خواهان قانونی کردن تعرض به کودکان هستند!
حمید ظهرابی
معاون محیط طبیعی سازمان محیط زیست با انتقاد از تعلل وزارت دفاع برای اعزام بالگرد به منظور اطفاء حریق در جنگل‌های ارسباران گفت: برای مهار آتش‌سوزی‌های بزرگ نیازمند هواپیماهای بزرگ آبپاش هستیم،
شام نمی‌خوریم که لذت ببریم یا از با هم بودن‌مان لذت نمی‌بریم؛ بلکه وقتی دور هم جمع می‌شویم برای این است که بتوانیم خوراکی برای شبکه اجتماعی خود فراهم کنیم. در واقع این شبکه اجتماعی است که به ما می‌گوید چگونه زندگی کنیم.
«مجید ابهری»
ابهری با بیان اینکه تا ۲۰ سال آینده با توجه به سالمندی جمعیت، ازدواج به عنوان یک رفتار فانتزی و لوکس در جامعه شناخته خواهد شد گفت: مسئولیت گریزی و ترس از دست دادن آزادی های دوران تجرد عدم تمایل جوانان به ازدواج است.
وارد کردن کودکان به دنیای مدلینگ و فشن شو با توجه به اینکه تضمینی برای دور ماندن از آسیب‌های اجتماعی ندارد و در تربیت شخصیتی کودک با اولویت قرار گرفتن ظاهر و زیبایی اثر‌گذار است، به نوعی کودک‌آزاری و اجحاف در حق آینده‌سازان این کشور است.
سردار اسکندر مومنی دبیرکل‌ستاد مبارزه با موادمخدر
دبیرکل‌ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به اینکه برای ترغیب دانش‌آموزان، مواد مخدر را با بسته‌بندی جدید ارائه می‌دهند، گفت: اعتیاد ماده مخدر گُل هفت برابر حشیش است.
ناس نیوز
در آستانه انتخابات سخنگویان هر کدام از گروه های "ذینفع" پکیج مطالبات خود را به صحنه انتخابات آورده و با کاندیدهای مجلس شورای اسلامی شروع به رایزنی می کنند اما در این میان بعضی گروهای اجتماعی منجمله کودکان آسیب پذیر فاقد سخنگو هستند
جواد جاویدنیامعاون دادستان کل کشور
معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی با بیان اینکه روزانه ۲۵۰ میلیون محتوا در اینستاگرام منتشر می‌شود که ۵ درصد آن غیراخلاقی است، گفت: روزانه ۱۲ و نیم میلیون محتوای خلاف ارزش‌ها در فضای مجازی منتشر می‌شود که باید ساماندهی شود.
سیاوش شهریور
فرماندار شهرستان شمیرانات ضمن تأکید بر برخورد همراه با مهربانی و گفت و گوی صمیمانه با جوانان گفت: آنان فرزندان خودمان هستند، اگر مرتکب خطایی هم می‌شوند برخورد ما باید به گونه‌ای باشد که دیدگاهشان نسبت به انقلاب اسلامی منفی نشود.
صرفاً در طول سال ۲۰۱۷ تعداد ۱.۴ میلیون خودکشی در کشور آمریکا ثبت شده است یعنی در هر ۱۲ دقیقه یک خودکشی در آمریکا به ثبت می‌رسد! رئیس انجمن روان‌پزشکی آمریکا می‌گوید "مشخص نیست چرا نرخ‌ خودکشی در آمریکا در حال افزایش است!"