علی‌رغم مسدودشدن اینترنت در کشمیر توسط دولت هند، «صدای آمریکا» با انتشار یک ویدیو از اعتراض گسترده مردم این منطقه نسبت به سیاست‌های هند خبر داد.
«عتیق‌الله امرخیل» ژنرال بازنشسته و کارشناس مسائل نظامی در افغانستان
کارشناس مسائل نظامی در افغانستان گفت که پیش از توافق صلح با طالبان باید گروه تروریستی داعش در این کشور از بین برود زیرا پس از توافق احتمالی، این گروه تروریستی تقویت خواهد شد.
پو‌ل‌های کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در طول ده‌ها سال یکی از عوامل جهش و شکوفایی اقتصاد انگلیس بوده است. همچنین این کشورها به ویژه عربستان تمایل فراوانی داشته اند که سیاست انگلیس هیچ فشاری بر سیاست‌های داخلی و خارجی آنها وارد نکند.
«اسقف عطاالله حنا»، اسقف اعظم مسیحیان ارتدوکس در فلسطین اشغالی
اسقف اعظم فلسطین گفت اشغالگران اسرائیلی در سایه بی تفاوتی رژیم‌های عربی و جانبداری‌های آمریکا بر سر فلسطینیان و مقدسات آنها در بیت المقدس جنایتی نژادپرستانه به بار آورده‌اند.
«ناجح بکیرات» رئیس آکادمی وقف و میراث الاقصی
21 آگوست سالروز جنایت صهیونیستها در حق «مسجد الاقصی» اولین قبله مسلمانان است، اما سکوت کشورهای عربی واسلامی و بسنده کردن به یک محکومیت بدون واکنش عملی باعث شد تا صهیونیستها هر روز جنایت ها و هتک حرمت های خود را ضد الاقصی افزایش دهند.
«رادنی مارتین»، قاضی بازنشسته و تحلیلگر سیاسی آمریکایی
یک قاضی بازنشسته و تحلیلگر سیاسی در آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی تأکید کرد مقاومت ایران در برابر کشورهای غربی توجه کشورهای دیگر دنیا را به خود جلب کرده است.
سید حسن‌ نصرالله دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان
دبیر کل جنبش حزب‌الله لبنان در سالروز پیروزی این جنبش در جنگ 33 روزه، هشدار داد هرگونه اعلام جنگ علیه ایران، به‌منزله اعلام جنگ علیه کل محور مقاومت بوده و منجر به انفجار کل منطقه خواهد شد.
عبدالملک المخلافی وزیر خارجه سابق دولت عبدربه
آخرین گزارش ها از تداوم بحران در شهر عدن و مخالفت گروه موسوم به "شورای انتقالی جنوب" برای تخلیه مقرهای دولتی و نظامی و بیانیه دولت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن مبنی بر کودتای این شورا با همدستی امارات علیه دولت هادی حکایت دارد.
حاتم عبدالقادر مسئول جنبش فتح در قدس اشغالی
اظهارات وزیر موسوم به امنیت داخلی رژیم صهیونیستی درباره تغییر وضعیت موجود در قدس برای اینکه به زعم وی، یهودیان بتوانند در مسجدالاقصی مراسم خاص خود را برگزار کنند، از نظر مردم فلسطین به ویژه ساکنان قدس اشغالی، اظهاراتی خطرناک قلمداد شده است.
«خوان پدرو شارر» رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بیانیه‌ای اعلام کرد که مذاکرات آمریکا با طالبان خشونت‌ها در افغانستان را کاهش نداده و تدابیر در نظر گرفته شده برای حمایت از غیرنظامیان نیز کافی نبوده است.
عامل تیراندازی اخیر در شهر «ال‌پاسو» تگزاس را -یک سفیدبرترانگار 21 ساله که با تیراندازی در فروشگاهی 20 نفر را به قتل رساند- نمی‌توان به سادگی آن‌طور که دونالد ترامپ مسئله را صورت‌بند کهی کرد یک فرد نابهنجار یا بیمار روانی در نظر گرفت.
عاموس هارئیل تحلیلگر مسائل نظامی صهیونیست
تل آویو رسما شکست عربستان سعودی، امارات، اسرائیل و آمریکا در جنگ خود علیه یمن را اعلام کرد و پیروزی ایران را مورد تاکید قرار داد، ایرانی که تسلیم و سازش را نپذیرفت و سیاست تهاجمی را در برابر واشنگتن در پیش گرفت.
«مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن،
فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن از تشدید درگیری‌ها در شهر عدن، میان نیروهای مورد حمایت امارات از یک‌سو و نیروهای تحت حمایت سعودی از سوی دیگر، ابراز نگرانی کرده است.
ناتان هرش
"نیروهای صهیونیستی تمامی جنبه‌های زندگی فلسطینیان در کرانه باختری را با همان تاکتیک‌هایی که تبیین اشغالگری نظامی در سراسر جهان است، در کنترل دارند. کسانی که استدلال می‌کنند این یک اشغالگری نیست، یا هرگز پایشان را به این منطقه نگذاشته‌اند یا منفعتشان ایجاب می‌کند که شما این دروغ را باور کنید."
«وفیق السامرائی» رئیس پیشین سرویس اطلاعات نظامی عراق
مشاور رئیس جمهور فقید عراق با اشاره به نقش مهم الحشد الشعبی در مبارزه با داعش، بر حضور این گروه در عراق تأکید و تصریح کرد که وجود این گروه در عراق، به سود همه است، به جز داعش.
«نصر الشِمَّری»سخنگوی جنبش مقاومت نجباء عراق
سخنگوی جنبش مقاومت نجباء عراق تأکید کرد نظامیان آمریکایی ناچار شده‌اند پایگاه‌هایشان را در مناطق دوردست و صحرایی دایر کنند تا از مواضع نیروهای مقاومت فاصله داشته باشند.
«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق
وزرای خارجه عراق، اردن و مصر قرار است یکشنبه آتی در بغداد نشستی را برگزار و در آن، موضوعاتی مانند مبارزه با تروریسم، سرمایه‌گذاری و حمایت از عراق برای بازسازی این کشور را بررسی کنند.
المیادین سه شنبه شب در گزارشی تحت عنوان «علت چرخش امارات به سمت تهران چیست»، افزود: این عقب نشینی، دلیلی بر شکست هرگونه شرط‌ ‌بندی روی حمایت آمریکا از متحدان شورای همکاری ، در جنگ احتمالی علیه ایران است.
"واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه
نماینده دائم روسیه در شورای امنیت با تأکید بر اینکه اخبار حمله روسیه به بیمارستان و مدرسه در سوریه "دروغ محض" است، سازمان ملل را به استفاده از اطلاعات غیرموثق و ساختگی و سکوت درباره قربانیان تروریست‌ها در سوریه متهم کرد.
امید نوری
«امید نوری پور» نماینده پارلمان آلمان در خصوص حضور نظامی کشورهای آلمان و کشورهای اروپایی در منطقه خلیج فارس خاطر نشان کرد: باید با در پیش گرفتن واکنش عاقلانه درصدد کاهش تنش در منطقه خلیج فارس بود.
در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۶۶ بی‌خانمان فرانسوی کنار خیابان از شدت سرما و گرما جان باختند؛ برخی از سازمان‌های خیریه در این کشور می‌گویند آمارهای واقعی کسانی که در فرانسه به‌علت بی‌خانمانی جان باخته‌اند ۶برابر این آمارها است.
حماس
جنبش حماس اعلام کرد که رژیم صهیونیستی حدود 100 منزل شهروندان را که بیشتر آنها در منطقه "الف" و "ب" قرار دارد، هدف قرار داده‌ و این امر گواه دیگری بر این است که تل‌آویو مانع اصلی برقراری صلح و ثبات در منطقه است.
«مایک پامپئو»
«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در گفتگو بلومبرگ اعلام کرده که دوست دارد به ایران سفر کند. این ادعای وزیرخارجه آمریکا در مورد درخواست سفر به ایران در شرایطی مطرح شده که واشنگتن در حال حاضر سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه مردم ایران طراحی و اعمال کرده است.
وزارت خارجه سوریه
وزارت خارجه سوریه ضمن محکومیت دخالت‌های آمریکا و ترکیه در امور این کشور، توافق‌های میان این دو کشور درباره سوریه را تجاوز آشکار به تمامیت ارضی، حاکمیت و اتحاد ملت سوریه عنوان کرد.
"باقر درویش"
"باقر درویش" رئیس مرکز حقوق بشر بحرین گفت: بحرین در وضعیتی خاص در زمینه شکنجه به سر می برد، به گونه ای که از نیروی امنیتی به خاطر شکنجه کردن استقبال می شود و با افتخار می گوید که من جلاد هستم و شکنجه جز علاقمندی های من است.
«نصرت رحیمی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد
مقامات افغان اعلام کردند که مینی‌بوس حامل کارمندان وزارت معادن این کشور در حوزه شانزدهم امنیتی شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفت، همچنین دو انفجار دیگر نیز در حوزه نهم امنیتی کابل رخ داده است.
«محمد علی الحوثی»
سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو) اعلام کرد از جمعیت 30 میلیون نفری یمن، حدود 40 درصد دچار گرسنگی هستند و 85 درصد نیز به کمک‌رسانی نیاز دارند.