2063203 ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹ بازدید: 141 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

مرگ ۵۶۶ فرانسوی در یک سال به‌خاطر بی‌سرپناهی!

مرگ ۵۶۶ فرانسوی در یک سال به‌خاطر بی‌سرپناهی!
۶ مرداد ۱۳۹۸
در سال ۲۰۱۸ تعداد ۵۶۶ بی‌خانمان فرانسوی کنار خیابان از شدت سرما و گرما جان باختند؛ برخی از سازمان‌های خیریه در این کشور می‌گویند آمارهای واقعی کسانی که در فرانسه به‌علت بی‌خانمانی جان باخته‌اند ۶برابر این آمارها است.
 سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : فرانسه مانند بسیاری از کشورهای اروپایی در دهه گذشته با افزایش تعداد بی‌خانمانان رو‌به‌رو بوده است به‌گونه‌ای که بر اساس اعلام سازمان آمار ملی فرانسه (INSEE) در حال حاضر بیش از 12 هزار نفر در خیابان‌های فرانسه شب را تا صبح سپری می‌کنند!
در سال 2018 تعداد 566 بی‌خانمان کنار خیابان از شدت سرما و گرما جان باختند؛ این افراد توانایی رفع نیازهای اولیه خود را ندارند و بسیاری از آنان از لحاظ درآمد زیر‌ خط فقر هستند و با کمک شهروندان به زندگی ادامه می‌دهند.
امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فعلی فرانسه در دوره تبلیغات انتخاباتی‌اش قول داده بود میزان مرگ‌و‌میر افراد در این کشور به‌علت بی‌خانمانی را به صفر برساند اما حدود 566 بی‌خانمان در سال 2018 در خیابان‌های فرانسه جان باختند.
این تعداد مرگ‌ومیر افراد به‌علت بی‌خانمانی در فرانسه به‌عنوان یک کشور ثروتمند بسیار نگران‌‌کننده است؛ برخی از سازمان‌های خیریه این کشور هم می‌گویند آمارهای واقعی کسانی که در فرانسه به‌علت بی‌خانمانی، جان باخته‌اند، 6 برابر این آمارها است.
باتوجه به سرشماری دوم از بی‌خانمان‌های شهر پاریس در سال 2019، شمار افرادی که کنار خیابان زندگی می‌کنند در حال افزایش است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/108/

ارسال نظر