۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۶ بازدید: 133 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله

قدردانی جنبش فلسطینی از مواضع دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره آوارگان فلسطینی

قدردانی جنبش فلسطینی از مواضع دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره آوارگان فلسطینی
۶ مرداد ۱۳۹۸
یک جنبش فلسطینی از مواضع دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره آوارگان فلسطینی قدردانی و بر ضرورت گفت‌وگوی لبنانی-فلسطینی برای حل بحران‌ها تأکید کرد.
سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله در بخش سخنان سیاسی خود به مسئله آوارگان فلسطینی در لبنان اشاره کرد و گفت که برخی تحصن‌ها و اعتصاب فلسطینیان مقیم لبنان را سیاسی کرده و آن را به حزب‌الله و حماس نسبت می‌دهند. دبیر کل حزب‌الله گفت که همه کارگران غیر لبنانی برای خود کشور دارند و دولت در این مسئله می‌تواند از آن‌ها بخواهد لبنان را ترک کنند ولی پناهنده‌ها و کارگران فلسطینی کشوری ندارند که برگردند
«کمیل ابوسلیمان» وزیر کار لبنان یک ماه به صاحبان مشاغل در لبنان فرصت داد تا تکلیف کارگران غیرقانونی خود را تعیین کنند؛ مهلتی که در نهم ژوئیه (هجدهم تیر ماه) به پایان رسید و اقدامات وزارت کار برای روشن شدن تکلیف این کارگران در دهم ژوئیه آغاز شد.
در واکنش به این اقدام، گروه‌های فلسطینی، آن را اجرای طرح «معامله قرن» آمریکا دانستند و گفتند، هم‌زمان با تلاش برخی طرف‌ها برای حذف حق بازگشت آوارگان فلسطین به کشورشان، وزیر کار دولت سعد الحریری، وضعیت را بر آنان سخت کرده است.
«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان بیست و هفتم تیرماه اعلام کرد، موضوع تصمیم‌گیری درباره آوارگان فلسطینی در لبنان و مشکلات پیش آمده اخیر تمام شده است و وضعیت به حالت قبل برخواهد گشت
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/112/

ارسال نظر