65191 ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱ بازدید: 129 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

تهران - باکو بر توسعه همکاری های بشردوستانه تاکید کردند

تهران - باکو بر توسعه همکاری های بشردوستانه تاکید کردند
۶ مرداد ۱۳۹۸
مسئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر کشورمان و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان زمینه های همکاری در بخش بشردوستانه را بررسی کردند.
سرویس سیاست خارجی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری آران : سئول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در باکو دیدار و زمینه های همکاری دو کشور در بخش بشردوستانه را بررسی و بر توسعه همکاری ها تاکید کردند.
واحد مطبوعاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان اعلام کرد: «علی حسن اف» معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه جمهوری آذربایجان و ایران و ابراز رضایت از توسعه همکاری دو کشور در حوزه‌های مختلف بر ضرورت توسعه تعاملات بشردوستانه همراه با روابط اقتصادی تاکید کرد .
وی با اشاره به سابقه دیرینه روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و نقش مهم مرحوم «حیدر علی اف» رییس جمهور فقید این کشور در گسترش و تقویت این روابط و تداوم آن در شرایط فعلی ، سفرهای متقابل روسای جمهوری دو کشور را در توسعه همکاری های دوجانبه موثر دانست. 
«حسن اف» با اعلام اینکه دوستی حقیقی در روزهای سخت بیشتر خود را نشان می دهد از کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به آوارگان جنگی آذربایجانی در جنگ قره باغ قدردانی کرد.
«علی سجادی» مسوول دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در باکو نیز در این دیدار علاقه مندی جمهوری اسلامی ایران را برای توسعه همکاری با جمهوری آذربایجان در حوزه های مختلف خاطرنشان کرد.
در ادامه این نشست طرفین درباره موضوعات مختلف بشردوستانه و راهکارهای توسعه همکاری های دوجانبه در این زمینه تبادل نظر کردند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/113/

ارسال نظر