2065150 ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۸ بازدید: 137 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
داریوش بیات‌نژاد

ناهنجاری و اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی در مدارس است

ناهنجاری و اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی در مدارس است
۸ مرداد ۱۳۹۸
مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر اعتیاد و ناهنجاری اجتماعی را می‌توان از مهمترین آسیب‌های اجتماعی در مدارس عنوان کرد.
سرویس گروه اجتماعی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : داریوش بیات‌نژاد در آئین اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (ماد)‌ اظهار کرد: بهزیستی سازمانی است که از بدو تولد تا فوت افراد به آنها خدمات می‌دهد و خانواده‌ها به‌طرق مختلف از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند.
وی تصریح کرد: خانواده‌ها به چهار شکل مختلف تربیت شده‌اند که به خانواده‌های سخت‌گیر، خانواده‌های آسان‌گیر، خانواده‌های دموکرات و سالم و خانواده‌هایی که دچار ناهنجاریهای اجتماعی هستند تقسیم می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: با گذشت 39 سال از عمر فعالیت بهزیستی این سازمان در تمام عرصه‌های زندگی افراد ورود پیدا کرده است ضمن اینکه سازمان بهزیستی با امضای تفاهمنامه‌های متعدد با سازمانها و دستگاه‌ها طرحهای مشارکتی را اجرا می‌کند.
وی با اشاره به اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی(ماد) اظهار کرد: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش تهران عملیاتی شد. طرح اشاره‌شده براساس تفاهمنامه امضاشده بین بهزیستی و آموزش و پرورش  و در سال 97 به‌صورت مشارکتی و با همراهی بهزیستی عملیاتی شد. طی اجرای طرح، بیش از 15 هزار و 28 دانش‌آموز از پایه متوسطه در طرح مشارکت داشتند.وی در ارتباط با نوع آسیبهای اجتماعی در مدارس نیز گفت: در حال حاضر طی توافقات صورت‌گرفته بین آموزش و پرورش و بهزیستی این‌گونه آسیب‌ها در مدارس شناسایی می‌شود و در جهت رفع آنها اقداماتی در دستور کار قرار دارد. اعتیاد و ناهنجاریهای اجتماعی را می‌توان آسیب‌هایی دانست که هم‌اکنون در مدارس مشاهده می‌شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/130/

ارسال نظر