2065848 ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱ بازدید: 123 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
"واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه

گلایه روسیه از بی تفاوتی سازمان ملل در مورد خشونت تروریست ها در سوریه

گلایه روسیه از بی تفاوتی سازمان ملل در مورد خشونت تروریست ها در سوریه
۹ مرداد ۱۳۹۸
نماینده دائم روسیه در شورای امنیت با تأکید بر اینکه اخبار حمله روسیه به بیمارستان و مدرسه در سوریه "دروغ محض" است، سازمان ملل را به استفاده از اطلاعات غیرموثق و ساختگی و سکوت درباره قربانیان تروریست‌ها در سوریه متهم کرد.
سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : واسیلی نبنزیا" نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، شب گذشته در نشست شورای امنیت، این سازمان را به استفاده از اطلاعات نادرست و ساختگی و سکوت درباره تعداد قربانیان تروریست‌ها در سوریه متهم کرد.
پیش از این "مارک لوکوک" معاون دبیرکل سازمان ملل در مسائل انسانی مدعی شد که «بیش از 90 روز بمباران‌های هوایی و پرتاب موشک توسط نیروهای دولتی و نظامیان روسیه منجر به "قتل‌عام" در منطقه به‌اصطلاح کاهش تنش ادلب شده است». وی گفت: «اگر به عکس‌های ماهواره‌ای از شهرهای خالی در منطقه جنوب ادلب در ماه آوریل و در اواخر ماه ژوئن نگاه کنیم، به‌خوبی می‌توان گفت که روسیه از روش "زمین سوخته" استفاده کرده است»
این دیپلمات بلندپایه روس از معاون دبیرکل خواست تا از اطلاعات نادرست و غیرموثق در گزارشات خود استفاده نکند.  نبنزیا گفت: «اطلاعات درباره سوریه باید از منابع موثق و نه از منابعی که برخورد سیاسی با اوضاع سوریه دارند گرفته شود و درست بودن آنها باید مورد تأیید قرار بگیرد. امروز گفته شده روسیه به بیمارستان و مدرسه حمله کرده و این دروغ محض است».
این دیپلمات روس یادآور شد که مسکو بارها از سازمان ملل خواسته تا اطلاعات رسیده را با مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم که به‌صورت شبانه‌روزی در سوریه فعالیت دارد مورد بررسی قرار دهد.
وی تأکید کرد: «روسیه به تلاش خود برای برقراری صلح در سوریه ادامه می‌دهد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/136/

ارسال نظر