۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷ بازدید: 133 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

در صربستان کتاب تاریخ مختصر فلسفه اسلامی مرجع دانشگاهی شد

در صربستان کتاب تاریخ مختصر فلسفه اسلامی مرجع دانشگاهی شد
۹ مرداد ۱۳۹۸
کتاب «تاریخ مختصر فلسفه‏ اسلامی» به عنوان نخستین کتاب تاریخ فلسفه اسلامی در اروپای جنوب‌‏شرقی به عنوان متن درسی در مقطع دکترای دانشکده فلسفه دانشگاه بلگراد صربستان معرفی شد.
سرویس فرهنگ ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : کتاب «تاریخ مختصر فلسفه‏ اسلامی» از منشورات مرکز علوم دینی «قم» در بلگراد، به عنوان متن درسی واحد «انسان‌‏شناسی اسلامی» در مقطع دکترای دانشکده فلسفه دانشگاه بلگراد، پایتخت کشور صربستان، معرفی شد.
معرفی تاریخ مختصر فلسفه‏ اسلامی در وب‏گاه دانشکده‏ فلسفه‏ دانشگاه بلگراد
ویژگی خاص سبک نگارش کتاب مذکور، تعلیمی بودن و جامعیت آن است و نویسندگان تلاش کردند این کتاب، همه استانداردهای آموزشی کتاب‌‏های درسی دانشگاه بلگراد را داشته باشد. در آخرین مجموعه مستندات برنامه‏ درسی کرسی مردم‌‏شناسی و انسان‏‌شناسی دانشکده‏ فلسفه‏ دانشگاه بلگراد که در وب‏گاه رسمی این دانشکده اعلام شد، کتاب «تاریخ مختصر فلسفه اسلامی»، از منشورات مرکز علوم دینی «قم» در بلگراد، به عنوان یکی از متون اصلی واحد درسی «انسان‏‌شناسی اسلامی» در مقطع دکتری در این دانشکده معرفی شده است.کتاب «تاریخ مختصر فلسفه اسلامی» یک سال پس از انتشار، به دلیل به فروش رسیدن تمامی تیراژ چاپ نخست، به چاپ دوم رسیده است و وزارت علوم جمهوری صربستان تعداد زیادی از نسخه‌‏های کتاب را از مرکز علوم دینی «قم» خریداری و بین کتابخانه‏‌های دولتی در اکثر شهرهای کشور صربستان به عنوان کتاب مرجع توزیع کرده است. این کتاب تا به حال چند بار در رادیوی سراسری صربستان، روزنامه‌‏ها و هفته‏‌نامه‏‌های پرتیراژ کشورهای صربستان و بوسنی و هرزگوین و در جلسات متعدد معرفی در بالکان، با حضور مؤلفین و اساتید و محققان برجسته منطقه در حوزه‏ فلسفه و اسلام‌‏شناسی، معرفی شده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/140/

ارسال نظر