۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲ بازدید: 140 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«عبدالخلیق عبدالله»، م

اختلافات عربستان و امارات در جنوب یمن همچنان ادامه دارد

اختلافات عربستان و امارات در جنوب یمن همچنان ادامه دارد
۱۰ مرداد ۱۳۹۸
تغییر موازنه‌های قوا در یمن به نفع صنعاء طی ماه‌های اخیر موجب شده رژیم سعودی دیگر قادر به تحمیل دیکته‌های خود بر متحدانش نباشد و از همین رو شاهد اقدامات یکجانبه ابوظبی است.
سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : امارات عربی متحده پس از اعلام خبر خروج جزئی از یمن در تلاش است تا پاداش این اقدام خود را به سرعت به دست آورد و مسیری را طی کند که بتواند نفوذ خود را در سواحل غربی و جنوب یمن حفظ کند.
اما عربستان سعودی که هنوز هم متقاعد به لزوم ادامه جنگ  است  به نظر نمی‌رسد راه متحد خود، امارات را  دنبال کند بخصوص این که هیچ دستاورد واقعی برای اتکای به آن در اختیار ندارد.منابع آگاه به روزنامه لبنانی الاخبار گزارش دادند که مقامات سعودی از اقدامات یک جانبه امارات ناراضی هستند و به دنبال تغییر و تحواتی که در منطقه رخ داده و همچنین به هم خوردن موازنه‌های قوا به نفع صنعا طی ماه‌های اخیر رژیم سعودی قادر به تحمیل دیکته‌های خود بر متحدانش نیست.امارات همچنین در چارچوب تلاش خود برای تسلط بر گروه‌های محلی در صدد تقسیم تیپ‌های شش گانه عمالقه برآمده  به گونه‌ای که آنها را به دو گروه تقسیم می‌کند یکی به فرماندهی عبدالرحمن المحرمی معروف به ابوزرعه که بیشتر وقت خود را در ابوظبی سپری می‌کند و دیگری به فرماندهی علی احمد الطنیحی، یک سرتیپ اماراتی معروف به ابوعمر است.برخی از این تیپ‌ها را هم به جبهه الضالع کشانده تا کلا آنها را پراکنده و مجزا کند. فرماندهان عمالقه از سلفی‌هایی بودند که در کنار ائتلاف در همه نبردهایش علیه ارتش و کمیته‌های مردم حضور داشتند.
مقامات امارات شماری از گروه‌های جنوبی را که به نیابت از آن در ساحل غربی مبارزه می‌کنند متهم کرده است که سلاح سنگین خود را به عدن کشانده بدون اینکه از سرنوشت این تسلیحات خبری داشته باشد
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/149/

ارسال نظر