۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳ بازدید: 255 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل

ده ها کشته و زخمی در حملات عناصرداعش در عراق

ده ها کشته و زخمی در حملات عناصرداعش در عراق
۱۰ مرداد ۱۳۹۸
منابع امنیتی عراق از کشته شدن 10 نفر و زخمی شدن 30 نفر دیگر در دو حمله داعش به دو استان صلاح الدین و سلیمانیه خبر دادند.
سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزار فارس : عناصر داعش امروز (پنجشنبه) دو عملیات تروریستی در استان «صلاح الدین» عراق و «سلیمانیه» منطقه کردستان انجام دادند.داعش این حملات را علیه نیروهای عراقی در صلاح الدین و نیروهای کُرد منطقه کردستان عراق موسوم به «آسایش» در سلیمانیه انجام داده است.
ارتش عراق و نیروهای مقاومت این کشور در سال 2017 موفق شدند عناصر داعش را از این کشور اخراج کنند، اما با این وجود همچنان هسته‎های پنهان آن در برخی از مناطق عراقی حضور دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی انجام می‎دهند.
«میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل ماه گذشته میلادی در نشست شورای حقوق بشر در ژنو گفت که ۵۵ هزار نفر از عناصر داعشی در عراق و سوریه مستقر هستند.از سوی دیگر، نیروهای آمریکایی پس از شکست داعش در دو کشور مذکور، در حال آموزش هزاران عناصر داعشی و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه هستند.«ابو انس الحریری» سرکرده سابق «ارتش آزاد» سوریه در این باره فاش کرد که آمریکا در حال آموزش بیش از 65 هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه است. پایگاه خبری «المعلومه» عراق روز یکشنبه به نقل از سرکرده مزبور نوشت: «آمریکا قصد آموزش بیش از 65 هزار نفر از عناصر مسلح و استقرار آنها در مرزهای عراق و سوریه را دارد»
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/150/

ارسال نظر