2069166 ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰ بازدید: 135 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن

حمله به 3فرودگاه عربستان سعودی از سوی پهپادهای یمن

حمله به 3فرودگاه عربستان سعودی از سوی پهپادهای یمن
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی به فرودگاه‌های «أبها»، «ملک خالد» و «نجران» واقع در جنوب عربستان سعودی خبر داد.
سرویس بین الملل ناس نیوزبه نقل از خبرگزاری تسنیم : سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که امروز- دوشنبه- یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی طی عملیاتی گسترده فرودگاه‌ أبها، ملک خالد و فرودگاه نجران در جنوب عربستان را با پهپادهای «قاصف K2» هدف قرار داد.
سخنگوی نظامی انصارالله با تأکید بر این‌که این حملات با دقت به اهداف مورد نظر اصابت کردند، تصریح کرد، عملیات اول آشیانه‌های پهپادها در فرودگاه نجران را هدف گرفت که هدف‌گیری به صورت مستقیم انجام شد و منجر به تعطیلی ناوگان هوایی در فرودگاه شده است.
وی تأکید کرد: این عملیات «تحقق وعده رهبر انقلاب (عبدالملک الحوثی) درخصوص انجام حملات سخت و دردناک و گسترش دایره هدف‌گیری و در پاسخ به جنایات دشمن و محاصره و غارت یمن است».
این سخنگو در ادامه خاطرنشان کرد، عملیات دوم نیز مواضع نظامی مهم و حساس در پایگاه هوایی ملک خالد در منطقه «خمیس مشیط» در منطقه «عسیر» را هدف قرار داد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن درباره عملیات سوم نیز گفت که در جریان این حمله، آشیانه هواپیماها و اهداف نظامی دیگر در أبها هدف قرار گرفت که به اهداف مورد نظر اصابت کرد و موجب توقف پروازها در این فرودگاه بین‌المللی شده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/165/

ارسال نظر