2069132 ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱ بازدید: 127 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

ده ها کشته در حمله پهپادی نیروهای حفتر به مراسم عروسی در لیبی

ده ها کشته در حمله پهپادی نیروهای حفتر به مراسم عروسی در لیبی
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
حمله پهپادی نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» به مراسم عروسی در شهری واقع در جنوب غربی این کشور حدود ۴۰ کشته و ۴۰ زخمی بر جای گذاشته است.
سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : منابع پزشکی در بیمارستان شهر «مرزق» در جنوب غربی لیبی اعلام کردند، به دنبال حمله هوایی یک پهپاد وابسته به نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبی» تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» به یک مراسم عروسی در این شهر، حدود 40 غیرنظامی کشته و 40 نفر دیگر مجروح شدند.
«رحمه ابوبکر» عضو مجلس نمایندگان در پارلمان عنوان کرد، پهپاد متعلق در چهار موج حمله هوایی غیرنظامیان حاضر در این مراسم را هدف قرار داد.
وی هیئت اعزامی سازمان ملل به لیبی را مسؤول این حمله هوایی دانست و اظهار داشت، حفتر این شهر را به دلیل نشان دادن مقاومت‌شان در مقابل نیروهای آن و مخالفت‌شان با حکومت نظامی هدف قرار می‌دهد.
چند منبع محلی نیز اعلام کردند، اوضاع این شهر به دلیل حمله مذکور بسیار فاجعه‌آمیز است و حمله به شهر مرزق اولین حمله نیست و پیشتر نیز حملات مشابهی انجام شده و در این حملات تأسیسات عمومی و غیرنظامی در شهر هدف قرار گرفته شده‌اند.
از سوی دیگر، «محمد عمر» عضو شورای شهر مرزق تصریح کرد، یک پهپاد نظامی وابسته به نیروهای خلیفه حفتر محله «القلعه السکنی» را هدف قرار داد و منجر به خسارت‌های جانی و مادی زیادی شد.
نیروهای خلیفه حفتر تا کنون هیچ‌گونه واکنشی نسبت به این حمله نشان نداده‌اند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/167/

ارسال نظر