۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵ بازدید: 137 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی

اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در بند  رژیم صهیونیستی
۱۴ مرداد ۱۳۹۸
حداقل چهل اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند در صورت محقق نشدن خواسته‌شان، اعتصاب غذای نامحدود آغاز خواهند کرد.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری العالم: چهل اسیر در زندان‌های رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه اعلام کردند که قصد اعتصاب غذای نامحدود دارند.
این چهل اسیر عضو «الجبهة الشعبیة» هستند که برای حمایت از اسرایی است که سی و پنج روز است برای روشن شدن تکلیفشان در زندان، اعتصاب غذا کرده‌اند.
اسرای فلسطینی اعلام کرده‌اند که اگر خواسته‌شان تا امروز یکشنبه برآورده نشود، از صبح دوشنبه اعتصاب غذای نامحدود را آغاز خواهند کرد.
در صورت محلق شدن این چهل اسیر، تعداد اسرایی که اعتصاب غذا کرده‌اند به 69 نفر می‌رسد که نام اقدام خود را «نبرد وحدت و اراده» گذاشته‌اند و هدف از آن پایان سیاست بازداشت موقت بدون روشن شدن تکلیف اسیر است.
شمار اسرایی که قصد دارند اعتصاب غذا کنند از هفته پیش افزایش یافته است. هفته گذشته «حسن عبد ربه» سخنگوی هیأت امور اسرای فلسطین خبر داده بود که نوزده اسیر فلسطینی قصد دارند بزودی اعتصاب غذا کنند. اما اکنون این تعداد به چهل نفر رسیده است.
خردادماه گذشته نیز ده‌ها اسیر فلسطینی زندان عسقلان در جنوب اراضی اشغالی برای بهبود شرایط خود، اعتصاب غذا کرده بودند.
بنا بر اعلام کمیته اسرا و آزادگان وابسته به سازمان آزادی بخش فلسطین، حدود 5700 شهروند این کشور در بند رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/171/

ارسال نظر