۸۱۸۱۵۶ ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۰ بازدید: 66 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

قتل عام مسلمانان میانمار با سلاح های پیشرفته رژیم صهیونیستی

قتل عام مسلمانان میانمار با سلاح های پیشرفته رژیم صهیونیستی
۱۶ مرداد ۱۳۹۸
کمیته حقیقت یاب سازمان ملل، رژیم صهیونیستی را به خاطر فروش سلاح به ارتش میانمار با وجود نسل کشی مسلمانان روهینگیا از سوی ارتش این کشور محکوم کرد.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان: کمیته حقیقت یاب سازمان ملل ،رژیم صهیونیستی را به خاطر فروش سلاح به ارتش میانمار با وجود نسل کشی مسلمانان روهینگیا از سوی ارتش این کشور،محکوم کرد.
این کمیته خواستار تحریم فروش سلاح به میانمار و تحریم های هدفمند علیه تجارت های مرتبط با ارتش این کشور شد.
تحقیق کنندگان سازمان ملل به طور مفصل توضیح دادند که چگونه تجارت با ارتش میانمار موجب نقض حقوق بشر و حمایت مالی از عملیات ارتش برای انجام تلاش هایی مانند مجبور کردن مسلمانان روهینگیا به فرار از راخین شده که نوعی قتل عام تلقی می شود.
«مرزوقی دروسمن»،وکیل حقوق بشر اندونزیایی که رئیس کمیته حقیقت یاب سازمان ملل است در بیانیه ای در این زمینه نوشت: «درآمدی که تجارت های ارتش میانمار ایجاد می کند صرف اقداماتی مانند سرکوب مسلمانان روهینگیا می شود.»
رژیم صهیونیستی یکی از 7 کشوری است که از سال 2017 تا کنون شروع به تجارت اسلحه با میانمار کرده است.
بر اساس این گزارش،رژیم صهیونیستی به طور خاص اجازه انتقال سلاح به میانمار در زمانی که می داند این سلاح ها برای آنچه تحت قوانین بین المللی جنایت به حساب می آید،مورد استفاده قرار می گیرد.
این گزارش از سازمان ملل و دولت های عضو آن خواست تا فورا تحریم های هدفمند علیه شرکت هایی که از سوی ارتش میانمار اداره می شوند،اعمال شوند
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/190/

ارسال نظر