2073327 ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴ بازدید: 43 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

آزاد سازی یک منطقه راهبردی در حومه ادلب به وسیله ارتش سوریه

آزاد سازی  یک منطقه راهبردی در حومه ادلب به وسیله ارتش سوریه
۲۰ مرداد ۱۳۹۸
ارتش سوریه به دنبال آزادسازی شهر «الهبیط» در حومه جنوبی ادلب از اشغال گروه‌های تروریستی، پاکسازی این منطقه راهبردی را آغاز کرده است.
 سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : ارتش سوریه موفق شد کنترل شهر راهبردی الهبیط در حومه جنوبی ادلب را بعد از درگیری‌های شدید با جبهه النصره و دیگر گروه‌های تروریستی هم‌پیمان آن در دست گیرد.
یک منبع میدانی در این‌ زمینه تصریح کرد: نیروهای تحت فرماندهی سرتیپ «سهیل الحسن»، معروف به «النمر»، وارد این شهر شدند و بلافاصله عملیات پاکسازی آن را آغاز کردند.
وی خاطرنشان کرد: عملیات پیشروی زمینی ارتش به سمت شهر الهبیط، که همراه با حملات توپخانه‌ای، موشکی و هوایی گسترده بود، به قطع تمامی خطوط امدادرسانی تروریست‌ها در این محور کمک کرد، و نیروهای ارتش این عناصر تروریستی را طی دو روز گذشته در محورهای غرب و جنوب محاصره کردند.
به گفته این منبع، هواپیماهای جنگی سوریه و روسیه نیز تجهیزات گروه النصره، از جمله تانک‌ها، مهمات جنگی و کاروان‌های امدادرسانی آن را منهدم کردند، که در نتیجه درگیری‌های شدید در داخل شهر، بیش از 60 تروریست از ملیت‌های مختلف به هلاکت رسیدند.
نیروهای ارتش سوریه پیش از این، طی عملیاتی موفق شدند شهرک «الجیسات» واقع در جنوب شهر الهبیط را که پایگاه جبهه النصره بود،‌ به کنترل خود درآورند
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/217/

ارسال نظر