۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶ بازدید: 134 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«اسقف عطاالله حنا»، اسقف اعظم مسیحیان ارتدوکس در فلسطین اشغالی

اسقف اعظم فلسطین: اسرائیل در قدس مرتکب جنایت قرن شده است

اسقف اعظم فلسطین: اسرائیل در قدس مرتکب جنایت قرن شده است
۱ شهریور ۱۳۹۸
اسقف اعظم فلسطین گفت اشغالگران اسرائیلی در سایه بی تفاوتی رژیم‌های عربی و جانبداری‌های آمریکا بر سر فلسطینیان و مقدسات آنها در بیت المقدس جنایتی نژادپرستانه به بار آورده‌اند.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : اسقف عطاالله حنا»، اسقف اعظم مسیحیان ارتدوکس در فلسطین اشغالی  با تاکید بر اینکه یک جنگ نژادپرستانه  علیه همه آنچه در بیت المقدس است  جریان دارد، گفت: در همین راستا اشغالگران همه فعالیت‌های ملی، ورزشی و غیره فلسطینیان را در این شهر منع و سرکوب می‌کنند.
وی در دیدار با نمایندگان رسانه‌های عربی تاکید کرد: آنچه در بیت المقدس اتفاق می‌افتد  از حمله به اماکن مقدس و موقوفات و تعطیلی تعدادی از نهادهای ملی و سرکوب و جلوگیری از فعالیت‌های مختلف در این شهر در چارچوب نقشه یهودی سازی برای به انزوا کشیدن و تضعیف حضور فلسطین در قدس و اسرائیلی سازی کامل این شهر است.
اسقف حنا  تاکید کرد: سیاست‌های سرکوبگرانه اشغالگران در بیت المقدس نشانه ضعف است و نشانه قدرت نیست، رژیم اشغالگر با زورگویی به دنبال تحمیل واقعیت‌هایی جدید است و در این راستا از شکاف داخلی فلسطین و وضعیت ضعف و سستی کشورهای عربی و جانبداری آمریکا از سیاست‌های رژیم اشغالگر بهره برداری می‌کند.
وی افزود: در برابر این واقعیت، مردم قدس خودشان را در عرصه تنها می‌بینند و با دست خالی در برابر اشغالگران از شهر خود دفاع می‌کنند و سرکوبگری‌های رژیم اشغالگر ثبات و مقاومت و پایبندی ما به قدس را بیشتر می‌کند.
اسقف اعظم قدس همچنین از همه آزادگان ملت عرب  توجه فوری به شهر بیت المقدس و آنچه در آن اتفاق می‌افتد خواستار شد و گفت: قدس امانتی بر گردن ما مسیحیان و مسلمانان است. همه مادر قدس مورد هدف هستیم. آنها از ما می‌خوهند شهرمان را ترک کنیم اما این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد. ما در این شهر خواهیم بود وبه هر وسیله‌ای از آن دفاع خواهیم کرد.
اسقف حنا افزود: آنچه در بیت المقدس اتفاق می‌افتد جنایت قرن است. کسانی که اقدام به یورش‌های مستمر و بی وقفه به مسجد الاقصی می‌کنند و برای تقسیم زمانی و مکانی آن توطئه کردند آنها همان‌هایی هستند که علیه موقوفات مسیحی توطئه می‌کنند و تازه ترین آن نقشه شهرک نشینان برای اشغال کلیسای باب الخلیل است که با نیت حمله به حضور دیرینه مسیحیان در این شهر مقدس است.
وی با تاکید بر اینکه حضور مسیحیان در بیت المقدس با خطر موجودیتی روبروست، گفت: بعید نیست کلیساهای مسیحی به موزه تبدیل شود. حمله به مسیحیت در قدس حمله به همه شهر قدس است. فلسطینی‌ها در این سرزمین مقدس یک اقلیت نیستند. قدس وطن اصلی آنهاست. دنیا به دفاع از ملت مظلوم فلسطین برخیزد. آنهایی که دم از عدالت و حقوق بشر در دنیا می‌زنند مکلفند بیایند و در کنار ملت فلسطین از قضیه عادلانه آنها دفاع کنند.
 
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/314/

ارسال نظر