2082665 ۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷ بازدید: 89 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
مهدی پیرهادی، دبیر طرح رسم ابرار

طرح سه روزه رسم ابرار برای کمک به زندانیان، نیازمندان و ایتام

طرح سه روزه رسم ابرار برای کمک به زندانیان، نیازمندان و ایتام
۳ شهریور ۱۳۹۸
دبیر طرح "رسم ابرار" گفت: پیشنهاد می‌کنیم مردم عزیز کشورمان سه روز منتهی به ۲۵ ذی‌الحجه را در همراهی با اهل‌بیت علیهم السلام و در جهت سلامتی خانواده خود روزه بگیرند و پول افطار خود را به فقرا، ایتام و زندانیان جرائم غیرعمد انفاق ‌کنند.
سرویس اجتماعی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : مهدی پیرهادی، دبیر طرح "رسم ابرار" درباره این طرح اظهار کرد: بر اساس این طرح، پیشنهاد می‌کنیم مردم عزیز کشورمان، سه روز منتهی به 25 ذی‌الحجه را در همراهی با اهل‌بیت علیهم السلام و در جهت سلامتی خانواده خود، روزه بگیرند و پول افطار خود را به فقرا، ایتام و زندانیان جرائم غیرعمد انفاق ‌کنند.
پیرهادی بیان کرد: براساس روایات‌، حسنین علیهما السلام بیمار شدند و حضرت رسول (صلی الله علیه و آله) به امام علی (علیه السلام) پیشنهاد کردند برای بهبودی آنها روزه نذر کنند، پس از بهبودی فرزندان، همه اعضای خانواده روزه گرفتند و افطار خود را در روز اول به فقیر، روز دوم به یتیم و روز سوم به اسیر بخشیدند.
دبیر طرح رسم ابرار درباره جزئیات تصریح کرد: مردم  ایران اسلامی به‌همراه خانواده از 3 تا 5 شهریور در این طرح روزه می‌گیرند و در پایان هر روز معادل قیمت افطار خود را به‌ترتیب به فقرا، یتیمان و برای آزادسازی زندانیان می‌پردازند.
پیرهادی تشریح کرد: در این طرح مردمی، خانواده‌هایی که نمی‌توانند روزه بگیرند، به‌یاد ایثار اهل‌بیت علیهم السلام‌، می‌توانند پول سه روز افطار خود را در روز اول و دوم با محوریت کمیته امداد به فقرا و ایتام و روز سوم با محوریت ستاد دیه کشور به زندانیان جرائم غیرعمد هدیه ‌کنند.
وی با اشاره به ظرفیت بالای این طرح در کمک به قشر آسیب‌پذیر جامعه اظهار کرد: مردم می‌توانند در این سه روز اگر توان مالی برای کمک ندارند، کمک‌های معنوی خود را در جامعه انجام دهند.
دبیر طرح "رسم ابرار" ابراز کرد: در حال حاضر مرحله اول این طرح به‌صورت مردمی اجرا می‌شود؛ امیدواریم با تکیه بر دستاوردهای بومی این طرح، بتوانیم در سطح بین‌المللی نیز آن را اجرا کنیم زیرا که بر این باوریم رفتار اهل‌بیت (علیهم السلام) نه‌فقط برای مردم ایران بلکه برای همه مردم دنیا درس‌آموز است.
شماره حسابهای اعلامی مربوط به "رسم ابرار"
 روز 23 ذی‌الحجه (3 شهریور) واریز هزینه اطعام به مسکینان به نام کمیته امداد امام خمینی(ره)
روز 24 ذی‌الحجه (4 شهریور) واریز هزینه اطعام به یتیمان به نام کمیته امداد امام خمینی(ره)
روز 25 ذی‌الحجه (5 شهریور) واریز هزینه برای آزادسازی زندانیان به نام ستاد دیه یا کد دستوری 780*7777#*
25 ذی‌الحجه به‌عنوان روز خانواده نامگذاری شده است؛ این روز مصادف است با نزول آیه هشت سوره انسان که خداوند می‌فرماید: «وَیُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَى حُبِّهِ مِسْكِینًا وَیَتِیمًا وَأَسِیرًا؛ و غذای خود را با علاقه (و نیاز) به آن و از روی محبت (خدا) به بینوا و یتیم و اسیر انفاق ‏‌می‌کنند».
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/335/

ارسال نظر