۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶ بازدید: 87 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«مکارم شیرازی»

ازدواج کمتر از ۱۳ سال باطل است

ازدواج کمتر از ۱۳ سال باطل است
۲۶ شهریور ۱۳۹۸
آیت الله مکارم شیرازی درباره ازدواج در سن زیر ۱۳سال گفت: در عصر و زمان ما عملا ثابت شده که این ازدواج ها به مصلحت دخترها و پسرها نیست و دارای مفاسدی است و با توجه به این که غبطه و مصلحت باید رعایت شود این گونه ازدواج ها باطل است .
سرویس اجتماعی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان: آیت الله «مکارم شیرازی» از مراجع عظام تقلید در پاسخ به پرسشی درباره ازدواج در سن زیر ۱۳ سال گفت: در عصر و زمان ما عملا ثابت شده که این ازدواج ها به مصلحت دخترها و پسرها نیست و دارای مفاسدی است و با توجه به این که غبطه و مصلحت باید رعایت شود این گونه ازدواج ها باطل است و اعتباری ندارد.
متن پرسش و پاسخ آیت الله «ناصر مکارم شیرازی» با عنوان «حکم ازدواج در سن زیر ۱۳ سال» که در پایگاه اطلاع رسانی این مرجع عظام تقلید در بخش استفتائات منتشر شده ، بدین شرح است:
آیا ازدواج در سن زیر ۱۳ سال حرام است؟
 در گذشته این اجازه به اولیاء داده می شد که حتی برای صغیر همسری انتخاب کنند و معمولا مشکلی ایجاد نمی شد ولی در عصر و زمان ما عملا ثابت شده است که این ازدواج ها به مصلحت دخترها و پسرها نیست و دارای مفاسدی است و با توجه به اینکه غبطه و مصلحت باید رعایت شود این گونه ازدواج ها باطل است و اعتباری ندارد. نسبت به آنچه در گذشته انجام شده اگر در آن زمان واقعا مفسده ای نداشته و غبطه صغیر رعایت شده محکوم به صحت است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/488/

ارسال نظر