۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵ بازدید: 300 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
«دن بروکس» و «باب هیلربی»

انتشار تصاویری هولناک از جنگ ویتنام

انتشار تصاویری هولناک از جنگ ویتنام
۳۱ تیر ۱۳۹۸
انتشار تصاویری مخوف از جنگ خونین ویتنام که توسط عکاسان ارتش آمریکا ثبت شده بود، با برانگیختن خشم و اعتراض مردم در آمریکا سیاستمداران را به پایان جنگ وادار کرد.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: انتشار تصاویری هولناک از جنگ ویتنام با پرده برداشتن از کشتار وحشیانه غیرنظامیان در این کشور برای میلیونها آمریکایی، بر این جنگ خونین نقطه پایان گذاشت.
تصاویری مشمئزکننده از جنگ آمریکا در ویتنام (در فاصله سالهای ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۳ میلادی) که چهره های وحشتزده زنان و مردان و کودکان ویتنامی را دقایقی قبل از کشتار به دست نظامیان آمریکایی نشان می دهد، به همت «دن بروکس» و «باب هیلربی» در کتابی با عنوان «شاهدان گزارش می دهند» اواخر ماه میلادی جاری منتشر می شود.
در این کتاب تصویری از یک زن سالخورده ویتنامی به چشم می خورد که وی را در حال جستجو در میان ویرانه های خانه خود نشان می دهد. در تصویری دیگر، سه نظامی آمریکایی در حال پاکسازی یک «غار» متعلق به جنگجویان «ویت کُنگ» (جبهه رهایی بخش ملی ویتنام) هستند.
تصویر دوم: هابرل این عکس را در زمان ترک روستا گرفت. وی بعدها گفت: «یک بچه کوچک بیرون آمد… گویی چهاردست و پا می آمد تا مادر خود را پیدا کند، اما تعدادی نظامی آمریکایی جان او را گرفتند».
به گفته دن بروکس، جنگ ویتنام بالاترین شمار عکسهای جنگی را در تاریخ به خود اختصاص داده است و احتمالاً این ویژگی متمایز جنگ ویتنام برای همیشه خواهد بود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/61/

ارسال نظر