۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵ بازدید: 69 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

ششمین همایش بین المللی تمدن اسلامی در آلمان

ششمین همایش بین المللی تمدن اسلامی در آلمان
۱۷ مهر ۱۳۹۸
ششمین همایش بین المللی درباره تمدن اسلامی و غربی به همت جمعیت عربی تمدن و هنرهای اسلامی در دانشگاه مونستر آلمان برگزار می شود.
سرویس فرهنگی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان : جمعیت عربی تمدن و هنر اسلامی، ششمین همایش بین المللی با عنوان «تاثیرات متقابل بین تمدن اسلامی و غربی» را از پنجشنبه 18 تا شنبه 20 مهر (مطابق با دهم تا 12 اکتبر) با همکاری و هماهنگی دانشگاه «مونستر» آلمان برگزار می کند.
این جمعیت در بیانیه ای اعلام کرد: این همایش بین المللی در چارچوب توجه به نقش تمدن اسلامی (آداب – هنر- تاریخ) و نشان دادن گذشت اسلام و همزیستی با دیگران برگزار می شود.
 
در این بیانیه آمده است: این همایش بین المللی با همکاری علمی مرکز مطالعات اسلامی در دانشگاه مونستر آلمان و با حضور شخصیت ها، روشنفکران، استادان و علمای مختلف کشورهای عربی و اسلامی عضو این جمعیت برگزار می شود. شرکت کنندگان در این همایش زمینه های تاثیرگذاری بین تمدن عربی اسلامی و تمدن غربی بر یکدیگر را بررسی می کند.
این جمعیت در بیانیه خود اعلام کرد: اهداف این همایش گسترش مطالعات مربوط به تاثیرات تمدن ها، نقش آن در توسعه و همزیستی مسالمت آمیز بین تمدن های مختلف، هماهنگی علمی و فنآوری بین سازمان ها و دانشگاه های متخصص داخلی و بین المللی در استفاده از جدیدترین فنآوری های تکنولوژی است.
تاثیر و تاثر بین تمدن های مختلف، مکانیسم تکامل و رشد بین ملتها برای مقابله با چالش های تمدن، تاثر و تاثیر تمدنی بین شرق و غرب، ابعاد معنوی و تاثیر آن در ارتقای انسان، بحران شرق شناسی مدرن و معاصر، نقش گفتگو در ارتباط جوامع انسانی، میراث علمی عربی و اسلامی و تاثیر آن در تقویت فرهنگ گفتگو و همزیستی از محورهای این همایش است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/682/

ارسال نظر