۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷ بازدید: 77 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
دیده‌بان حقوق بشر

زندانیان بحرینی از مراقبت‌های پزشکی محروم هستند

زندانیان بحرینی از مراقبت‌های پزشکی محروم هستند
۱۷ مهر ۱۳۹۸
دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که مسئولان بحرین زندانیان را از هرگونه مراقبت‌های پزشکی لازم محروم کرده‌اند.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم: سازمان دیده‌بان حقوق بشر، روز سه‌شنبه در گزارشی که با همکاری «موسسه حقوق بشر و دموکراسی بحرین» آن را تهیه کرده، شواهد دو فعال زندانی بحرینی و اظهارات بستگان چهار تن از فعالان مخالف دربند در زندان‌ها را آورده است.
هر چند مقام‌های بحرینی به این گزارش واکنشی نشان نداده‌‌اند ولی آنها معمولا ادعا می‌کنند که این کشور همواره حقوق ویژه زندانیان را رعایت می‌کند.
این سازمان حقوق بشری تصریح کرد، مسئولان زندان‌ها به صورت خودسرانه زندانیان را از هرگونه مراقبت‌های پزشکی فوری محروم و از انتقال آنها به نزد پزشکان متخصص امتناع می‌کنند. این مسئولان همچنین نتایج معاینات پزشکی زندانیان را اعلام نمی‌کنند و به عنوان شکلی از مجازات، از ارائه دارو به آنها امتناع می‌کنند.
این سازمان در ادامه آورده است، شش زندانی مذکور از سال 2011 به دلیل نقش بارزشان در اعتراضات مردمی در سرتاسر بحرین در حال گذراندن حکم حبس خود هستند.
«جو استورک» معاون مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر نیز در این‌باره گفته است: «بسیار شرم آور‌است که مقام‌های بحرینی زندانیان را از مراقبت‌های پزشکی فوری محروم می‌کنند، اقدامی که در برخی مواقع جان آنها را به خطر می‌اندازد.
وی افزود: «در واقع بسیاری از این افراد هرگز نمی‌بایست زندانی شوند ولی محروم کردن خودسرانه آنها از مراقبت‌های پزشکی می‌تواند از مصادیق مجازات‌های فراقانونی باشد؛ محرومیت زندانیان از مراقبت‌های پزشکی خودسرانه نقض قوانین استاندارد حداقلی سازمان ملل متحد در تعامل با زندانیان موسوم به" قانون ماندلا" است.»
 
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/684/

ارسال نظر