۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷ بازدید: 80 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
سخنگوی دولت

۲۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت

۲۰۰ میلیارد تومان برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص یافت
۱۷ مهر ۱۳۹۸
سخنگوی دولت گفت: در جلسه امروز هیأت دولت گزارشی از موضوع احیای دریاچه ارومیه مطرح شد و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص پیدا کرد که در اختیار کمیته مربوطه قرار خواهد گرفت.
سرویس سیاست داخلی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس: علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز(چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیأت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی از موضوع احیای دریاچه ارومیه مطرح شد و 200 میلیارد تومان دیگر برای احیای دریاچه ارومیه اختصاص پیدا کرد که در اختیار کمیته مربوطه قرار خواهد گرفت.
وی در خصوص پسماندها و زباله‌های بیمارستانی نیز گفت: این موضوع قبلا در هیأت دولت مطرح شده بود و رئیس جمهور دستور بررسی داده بودند، امروز گزارشی پیرامون پسماندها به خصوص پسماندهای بیمارستانی و بوی بدی که در جنوب تهران وجود دارد مطرح شد و دفن پسماندها در استان‌هایی که این دفن دارد آسیب رسانی می‌کند مورد بررسی قرار گرفت.
ربیعی ادامه داد: سه استان شمالی ما طرح هایی برای نیروگاه‌هایی که زباله‌ها را به برق تبدیل می‌کنند مطرح کردند، این موضوع در دولت مطرح شد که این طرح ها سریعتر به سرانجام برسد. موضوعی که مطرح بود این است که سرمایه گذاران تمایلی برای سرمایه گذاری در احداث نیروگاه برای تبدیل پسماندها ندارند چراکه بهای برق خریداری شده توسط دولت پایین است و مقرون به صرفه نیست.
سخنگوی دولت تاکید کرد: امروز دولت این اختیار را به وزیر نیرو داد تا خرید برق به نحوی صورت بگیرد تا سرمایه گذاری مقرون به صرفه باشد.
وی با بیان اینکه موضوع پسماندهای بیمارستانی استان تهران نیز مطرح شد، خاطرنشان کرد: قرار شد شهرداری مسئولیت تهران و حومه را بر عهده داشته باشد و در کنار آن سایر دستگاه ها مثل سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو، وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی پیرامون شهرداری تهران گرد خواهد آمد و در خصوص پسماندها تصمیم گیری کنند.
ربیعی تاکید کرد: برای کل کشور هم وزارت کشور مسئول شد تا در هر استان موضوع پسماندها را به خصوص در شهرهای بزرگ تصمیم گیری کند و گزارش آن را به هیأت وزیران ارائه دهد.
سخنگوی دولت بررسی لایحه مقابله با فساد و ارتقاء سلامت مالی و اداری در جلسه هیأت وزیران را دیگر دستور کار دولت برشمرد و گفت: دولت لایحه شفافیت را به مجلس ارسال کرده که از نمایندگان مجلس درخواست می کنیم این لایحه را در اولویت قرار دهند. لایحه شفافیت مربوط به کارهای زیربنایی مبارزه با فساد است. دو لایحه دیگر یعنی «لایحه مقابله با فساد و ارتقاء سلامت مالی و اداری» و «لایحه تعارض منافع» به اتفاق لایحه شفافیت، لوایح سه قلویی هستند که در کنار هم مبارزه ساختاری و هدفمند و درازمدت با فساد را تضمین می‌کند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/685/

ارسال نظر