2056183 ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲ بازدید: 142 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

تغییر استراتژی رژیم صهیونیستی از حمله به لاک دفاعی

تغییر استراتژی رژیم صهیونیستی از حمله به لاک دفاعی
۲ مرداد ۱۳۹۸
پس از پیشرفت‌های نظامی حزب‌الله به ویژه در سطح موشک‌ها، رژیم صهیونیستی موضع خود را از حمله به دفاع تغییر داده و به استراتژی بازدارندگی روی آورده است.
سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : سرکردگان رژیم صهیونیستی و در رأس آن بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل برخی کشورهای منطقه را تهدید به جنگ کرده‌اند؛ اما با وجود همه این تهدیدها ارتش صهیونیستی هیچ اقدامی در جهت حمله نظامی به حزب‌الله انجام نداده است؛ بنابراین می‌توان گفت که ارتش صهیونیستی از یک ارتش هجومی به ارتشی تبدیل شده که بر استراتژی بازدارندگی اعتماد کرده و حالت دفاعی به خود گرفته است. علت این امر، پیشرفت نظامی دشمنان آن به‌ویژه در سطح موشکی است.
از نیمه قرن گذشته، ارتش صهیونیستی نقش اصلی را در جنگ‌ها ایفا می‌کرد، مانند جنگ 1967 با مصر. رژیم صهیونیستی پس از آن به حملات هر از چند گاهی ضد لبنان و فلسطین و سوریه و اجرای عملیات‌هایی در خارج ضد رهبران فلسطینی روی آورد.
شکست رژیم صهیونیستی در جنگ جولای 2006 در عمق و تاریخ نظامی آن باقی مانده است. رژیم صهیونیستی هیچگاه همه پیامدهای این شکست را منتشر نکرد و فرماندهان نظامی آن هنوز هم از مقابله حرفه‌ای نیروهای حزب‌الله در مقابله با ارتش صهیونیستی در تعجب هستند. پس از آن حملات رژیم صهیونیستی تاکنون محدود به فلسطینیان و نیروهای سوریه بوده است.
ارتش رژیم صهیونیستی با وجود توانایی تسلیحاتی و تاکتیکی خود، به دلیل پیشرفت‌های نظامی دشمنان خود و به‌ویژه حزب‌الله، قادر به اقدام جنگی نیست.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/74/

ارسال نظر