2124189 ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۱ بازدید: 29 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

هفتمین شب اعتراضات سراسری در کاتالونیا

هفتمین شب اعتراضات سراسری در کاتالونیا
۲۹ مهر ۱۳۹۸
صدها نفر از طرفداران استقلال کاتالونیا شب گذشته برای هفتمین شب متوالی در خیابان های بارسلونا اقدام به برپایی تظاهرات کردند.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : اعتراضات سراسری در ایالت کاتالونیا در مخالفت با حکم دادگاه عالی اسپانیا مبنی بر حبس طولانی مدت رهبران جدایی طلب این ایالت، برای هفتمین شب متوالی ادامه داشته است. صدها نفر از معترضان شب گذشته در خیابان های شهر بارسلونا تظاهرات کردند.
بر اساس این گزارش، گروهی از معترضان یک جاده منتهی به اداره های دولتی اسپانیا در کاتالونیا را مسدود کردند. گروه دیگری از تظاهرات کنندگان نیز اقدام به پرتاب اشیاء مختلف به سوی خودروهای پلیس کردند. با این حال، شب گذشته نشانه ای از خشونت های شدیدی که طی روزهای اخیر در بارسلونا به وقوع پیوسته بود، مشاهده نشده است.
روز جمعه بدترین خشونت های سال های اخیر در ایالت کاتالونیا گزارش شده است به طوری که جوان های معترض صدها سطل زباله و کیوسک روزنامه فروشی را به آتش کشیدند و سنگ و بطری به سوی نیروهای پلیس پرتاب کردند.رناندو گراند مارلاسکا وزیر کشور موقت اسپانیا در جمع خبرنگاران گفت: 288 مامور پلیس در درگیری های اخیر زخمی شده اند و 267 دستگاه خودروی پلیس نیز آسیب دیده است. در درگیری های اخیر بیش از 194 نفر نیز بازداشت شده اند. صدها نفر از تظاهرات کنندگان نیز زخمی شده‌اند.
شهردار بارسلونا نیز از وخامت حال یکی از معترضان و یک نیروی پلیس خبر داده است. چند نفر از تظاهرات کنندگان نیز به واسطه شلیک گلوله های پلاستیکی از سوی پلیس، بینایی یکی از چشمان خود را از دست داده‌اند.
مقام های شهری اعلام کرده‌اند که اعتراضات و خشونت های اخیر تاکنون 2.5 میلیون یورو خسارت به شهر بارسلونا وارد کرده است.
نخست وزیر موقت اسپانیا تاکید کرد: دولت مادرید بر این مساله پافشاری می کند که مشکل کاتالونیا، استقلال نیست، مساله‌ای که اتفاق نخواهد افتاد، چرا که این اقدام غیرقانونی است و اکثر کاتالان ها نیز خواستار چنین چیزی نیستند و به جای آن خواستار همزیستی هستند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/787/

ارسال نظر