2125010 ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶ بازدید: 170 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست

افزایش حمایت جمهوریخواهان و دموکرات‌ها از استیضاح ترامپ

افزایش حمایت جمهوریخواهان و دموکرات‌ها از استیضاح ترامپ
۳۰ مهر ۱۳۹۸
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که حمایت جمهوریخواهان و دموکرات‌ها از استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا افزایش داشته است.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : تازه ترین نظرسنجی مشترک "هیل-هریس ایکس" حاکی است حدود 14 درصد جمهوریخواهان خواستار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و برکناری وی از قدرت هستند.
این نظرسنجی قبل از اظهارات هفته گذشته میک مولوانی رئیس کارکنان کاخ سفید انجام شده است که گفته بود "کمک به اوکراین با تمایل ترامپ برای تحقیق مقام‌های کی یف درباره پرونده انتخابات 2016" مرتبط بوده است.
با این حال هنوز 14 درصد جمهوریخواهان از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند که 2 درصد نسبت به نظرسنجی سپتامبر افزایش داشته است.
این نظرسنجی نشان می‌دهد به طور کلی بیش از 47 درصد رای دهندگان آمریکایی از استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند که این رقم نسبت به نظرسنجی سپتامبر 4 درصد بیشتر است.
در بین رای دهندگان دموکرات نیز حمایت از استیضاح ترامپ به بیش از 81 درصد رسیده است. این رقم در نظرسنجی قبلی به 75 درصد رسیده بود.41 درصد رای دهندگان مستقل نیز از استیضاح ترامپ حمایت کرده‌اند که نسبت به نظرسنجی سپتامبر رشد 4 درصدی داشته است.
حمایت‌ها از استیضاح ترامپ پس از افشای گفتگوی تلفنی جنجالی وی با رئیس جمهور اوکراین به شدت افزایش یافته است.
یک افشاگر اطلاعاتی آمریکا ترامپ را متهم کرده است که کمک نظامی ایالات متحده به اوکراین را به حالت تعلیق درآورده و آن را مشروط به تحقیقات ضد فساد رئیس جمهور اوکراین از جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش کرده است.
دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات مقدماتی برای استیضاح ترامپ را آغاز کرده‌اند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/796/

ارسال نظر