4676100 ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱ بازدید: 135 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
علی ربیعی سخنگوی دولت

مسأله محیط زیست مقوله اجتماعی را شکل می‌دهد

مسأله محیط زیست  مقوله اجتماعی را شکل می‌دهد
۴ مرداد ۱۳۹۸
مسأله محیط زیست تنها آب، خاک و معدن نیست بلکه تمام آنها در کنار هم است که مقوله اجتماعی را شکل می‌دهند.
سرویس اجتماعی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری مهر:علی ربیعی سخنگوی دولت : اکنون بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ دانشجو در کشور وجود دارد که به زودی وارد بازار کار می‌شوند؛ همچنین ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار بیکار در جامعه داریم که باید این میزان جوان در هر صورت وارد محیط کار شوند که این کار به توسعه اقتصادی و سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
وی با بیان اینکه بخشی از این سرمایه گذاری در معادن وجود دارد گفت: قطعاً در این میان تضاد وجود دارد که باید بتوانیم با کمترین آسیب و حتی بدون آسیب عمل کنیم تا هم محیط‌زیست حفظ شود و هم اشتغال در بخش معدن به وجود آید.
ربیعی تاکید کرد: به نظر می‌رسد اشکالی که در ایران امروز وجود دارد، نبود میانجی های اجتماعی است. این میانجی ها شکل نگرفته اند، شاید چون نگاه امنیتی به آنها داشتیم یا شاید هم دانش کافی برای این کار نداشتیم.سخنگوی دولت گفت: دولت تلاش می‌کند در راستای توسعه پایدار، محیط زیست با تمام مولفه های آن حفظ شود. گاهی واقعیات به گونه ای تحمیل گرانه خود را جلو می کشد که در عین حال میانجی های محیط زیستی باید در کنار دولت قرار گیرند تا از این مسائل به نفع محیط زیست و هم توسعه پایدار عبور کنند. میانجی های محیط زیستی مورد قبول ما هستند و ما آنها را با جدیت دنبال خواهیم کرد.
ربیعی تاکید کرد: محیط زیست یک مساله جهانی است و نباید فکر کنیم که تنها وضعیت ما نامناسب است بلکه در نقاط بسیاری از دنیا نیز وضعیت محیط زیست مورد قبول نیست.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/94/

ارسال نظر