98050502051 ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ بازدید: 147 نسخه قابل چاپ ارسال به یک دوست
رجب طیب اردوغان

اردوغان: ترکیه علیه کسانی‌ است که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند

اردوغان: ترکیه علیه کسانی‌ است که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند
۵ مرداد ۱۳۹۸
رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی تأکید کرد که کشورش علیه کسانی است که در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده و از آن حمایت می‌کنند.
سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی تأکید کرد که کشورش علیه کسانی است که در کنار رژیم صهیونیستی ایستاده و از آن حمایت می‌کنند.
 رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی در حضور روسای گروه‌های تشکیل دهنده حزب حاکم عدالت و توسعه تأکید کرد که کشورش در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین سکوت نخواهد کرد و آنکارا علیه کسانی است که در کنار این رژیم ایستاده و از آن حمایت می‌کنند.
وی افزود: کسانی که گوششان را بر روی فریاد فلسطینی‌های آواره شده از خانه و کاشانه‌شان بسته‌اند و نسبت به تعرض به مسجدالاقصی بی تفاوت هستند، در واقع ارزش‌های خود را پایمال می‌کنند.
اردوغان در ادامه ضمن هشدار به اروپا، گفت: آینده قاره کهن توسط نژادپرستی، اسلام ستیزی و افزایش خصومت‌ها علیه ترک‌ها در کشورهای اروپایی و تعدی‌هایی که یکی از مظاهر آن است، تهدید می‌شود و ترکیه همچنان بهترین نامزد برای دوستی در اروپا در تمامی بخش‌ها به شمار می‌رود.
وی تأکید کرد: امیداورم در مرحله آتی زمینه آشتی گسترده با اتحادیه اروپا درباره سیاست‌های منطقه‌ای و در رأس آنها حساسیت ما درباره سوریه و دریای مدیترانه فراهم شود و ما همچنان به وظایف خود در این زمینه عمل خواهیم کرد.
رئیس جمهوری ترکیه در ادامه گفت که کشورش مصمم به خشکاندن ریشه تروریسم در شمال عراق و سوریه است.
اردوغان در این باره تصریح کرد: صرف نظر از نتایج گفت‌وگوها با آمریکا درباره ایجاد "منطقه امن"، ترکیه مصمم به تخریب "کریدور تروریستی" منطقه شرق رود فرات در سوریه است و ارتباط میان "تروریست‌ها" در شرق فرات با شمال عراق قطع خواهد شد.
وی ادامه داد: حمله به کارمند کنسولگری ترکیه در اربیل درست بودن عملیات "پنجه" را تأیید می‌کند که عراق آن را علیه تروریست‌ها در شمال عراق آغاز کرد و ترکیه با عملیات "پنجه ۱ و ۲" ارتباط میان تروریست‌ها در شرق فرات و شمال عراق را قطع خواهد کرد.
اردوغان خاطرنشان کرد: هیچ مجازات و تحریمی نمی‌تواند ترکیه را از توجه به اولویت امنیتی خود بازدارد و ما در مسیر حل و فصل دائمی مسأله تروریسم هستیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه:   http://www.naasnews.ir/shortlink/99/

ارسال نظر