کد خبر :    | تاریخ خبر : ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
سیده فاطمه ذوالقدر

دانش آموزان سرگردان درکانکس در همین حوالی تهران یک فاجعه است


نماینده مردم تهران در مجلس ; اینکه در استان تهران با نبود مدرسه مواجه باشیم یک فاجعه است و وزارت آموزش و پرورش باید پاسخگوی باشد.

سرویس سیاست داخلی ناس نیوز به نقل ازخبرگزاری فارس : سیده فاطمه ذوالقدر نبماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود و فریده اولادقباد نماینده دیگر تهران در مجلس از روستاهای حوزه انتخابیه خود و مدارس حومه تهران در بخش قلعه‌نو گفت: متأسفانه بحث آموزش دانش آموزان در روستای مقیم‌آباد با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود  و مهم‌تر اینکه در روستا مدرسه‌ای وجود نداشت و دانش‌آموزان پسر در یک کانکس و دانش‌آموزان دختر در پارکینگ یک ساختمان مشغول یادگیری و تعلیم و تربیت بودند!
وی افزود:‌ اینکه در استان تهران همچنان با نبود مدرسه و سرگردانی دانش‌آموزان در کانکس و ساختمان‌های مختلف روبرو باشیم، یک فاجعه است و مسئولین آموزش و پرورش باید پاسخگو باشند.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مشکل دیگر، کمبود شدید تجهیزات ورزشی است که بنا به گفته مسئولین این بخش، به اداره آموزش و پرورش شهرری ارجاع داده می‌شود و درنهایت هم این مدارس فاقد امکانات ورزشی هستند. حال آنکه ورزش، سلامت و نشاط دانش‌آموزان از امور مهم و در اولویتﹺ برنامه‌های مدارس است.ذوالقدر خاطرنشان کرد: اینکه چرا تاکنون این مدارس دور از حمایت مسئولین آموزش و پرورش قرار داشته، محل تامل است. از سوی دیگر عدم استقرار نماینده ادارات در بخش قلعه‌نو، اهالی را جهت پیگیری مسائلی مانند آب و برق و گاز و تلفن و... با مشکلات و هزینه‌های وقت و رفت و آمد به شهر ری و حسن‌آباد درگیر می کند. شورای شهر ، فضا و امکانات در اختیار قرار داده و درخواست یک نماینده جهت انجام امور از ادارت مذکور کرده است، اما ادارات، تعلل می کنند.