کد خبر :    | تاریخ خبر : ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۳
بیورن لومبورگ (BJØRN LOMBORG) پژوهشگر و روزنامه نگار

هر سه ثانیه یک کودک جان خود رابه دلیل محرومیت غذایی از دست می دهد


سازمان ملل منتشر هشدار می دهد که تعداد افراد گرسنه در سطح جهان برای سومین سال متوالی در سال 2018 افزایش یافته و اکنون از 820 میلیون نفر فراتر رفته است.

سرویس گروه اجتماعی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : گزارش جدیدی که سازمان ملل منتشر کرده هشدار می دهد که تعداد افراد گرسنه در سطح جهان برای سومین سال متوالی در سال 2018  افزایش یافته و اکنون از 820 میلیون نفر فراتر رفته است. علاوه بر این حدود دو میلیارد نفر – بیشتر از یک چهارم جمعیت جهان – فاقد دسترسی منظم به مواد غذایی ایمن، مغذی و مکفی هستند.
اقتصاددانان نشان می دهند هر دلاری که در زمینه تغذیه کودکان هزینه می شود 45 دلار برای جامعه منفعت به دنبال دارد که این کار را به یک سرمایه گذاری به شدت ارزشمند تبدیل می کند. بعلاوه مطالعه گوآتمالا مزایای دیگری را آشکار کرده که به سادگی نمی توان روی آنها ارزش گذاشت: کودکانی که گرفتار رشد نامناسب نشده اند زندگی شادتر و در نتیجه ازدواج های باثبات تری داشتند و زنان بارداری های ایمن تری را تجربه کرده و خطر سقط شدن جنین و مرده زادیی در آنها کمتر شده بود.اولویت بسیار بالایی را برای  دولت های کمک کننده و دریافت کننده این کمک ها، سازمان های مبارزه با سوء تغذیه و بنیادهای خیریه به خود اختصاص دهد. دلیل انجام چنین سرمایه گذاری هایی روشن است و تقریبا هیچ شکی وجود ندارد که بازده حاصل از آن بسیار بزرگ خواهد بود.