کد خبر :   2063455  | تاریخ خبر : ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
«عبدالسلام رحیمی» وزیر دولت

تفاهم افغانستان و آمریکا درباره نقشه راه صلح


وزیر دولت در امور صلح افغانستان اعلام کرد که تلاش‌ها برای تعیین هیئت مذاکره کننده صلح افغانستان ادامه دارد و تا دو هفته آینده مذاکرات رسمی بین طالبان و دولت افغانستان نیز آغاز خواهد شد.

سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : «عبدالسلام رحیمی» وزیر دولت در امور صلح در پیام ویدئویی به رسانه‌ها گفت: مذاکرات رسمی دولت افغانستان با طالبان تا دو هفته آینده آغاز خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد که تلاش‌ها در راستای تعیین هیئت مذاکره کننده 15 نفری برای آغاز مذاکرات رسمی صلح با طالبان نیز ادامه دارد و فهرست مذاکره کنندگان بزودی اعلام می‌شود.رحیمی تصریح کرد که «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا نیز با حضور در کابل در راستای تشکیل این هیئت با دولت افغانستان همکاری خواهد کرد.
وی افزود: آمادگی‌ها تا دو هفته آینده نهایی خواهد شد و نخستین دور از مذاکرات رسمی دولت افغانستان و طالبان به میزبانی یکی از کشورهای اروپایی برگزار می‌شود.
وزیر دولت در امور صلح افغانستان خواستار کاهش خشونت طالبان در آستانه آغاز مذاکرات صلح با طالبان شده است.
«صدیق صدیقی» سخنگوی رئیس جمهور افغانستان نیز تصریح کرد که رایزنی‌ها بین اشرف غنی و زلمی خلیلزاد برای ایجاد نقشه راه مشترک در راستای پیشبرد مذاکرات صلح با طالبان نیز ادامه دارد.
وی افزود: بزودی تفاهم‌نامه‌ای در رابطه با نقشه راه صلح مشترک بین دولت افغانستان و آمریکا به امضا خواهد رسید، 14 اگوست یا 24 اگوست اما هنوز تاریخ قطعی آن را نمی‌توان مشخص کرد.