کد خبر :   4679031  | تاریخ خبر : ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
امید نوری

اروپا می تواند با اقدامی صحیح باعث کاهش تنش میان آمریکا _ایران شود


«امید نوری پور» نماینده پارلمان آلمان در خصوص حضور نظامی کشورهای آلمان و کشورهای اروپایی در منطقه خلیج فارس خاطر نشان کرد: باید با در پیش گرفتن واکنش عاقلانه درصدد کاهش تنش در منطقه خلیج فارس بود.

سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: «امید نوری پور» نماینده پارلمان آلمان در خصوص حضور نظامی کشورهای آلمان و کشورهای اروپایی در منطقه خلیج فارس خاطر نشان کرد: باید با در پیش گرفتن واکنش عاقلانه درصدد کاهش تنش در منطقه خلیج فارس بود. 
وی با بیان اینکه ارتش آلمان می تواند با هدف کاهش درگیری و تنش در خلیج فارس حاضر شود، افزود: قانون اساسی آلمان قوانین مصوب و مشخصی درباره اعزام نیروهای نظامی به خارج از کشور دارد. نکته مهم در این خصوص نوع و چارچوب اقدام این چنینی است،  ما هرگونه حضور نظامی در راستای ائتلاف مطرح شده را رد می کنیم، تنها حضور مشترک امنیتی اتحادیه اروپا از سوی ما قابل قبول است، زیرا هر اقدام دیگر و هر نوع حضور نظامی دیگری خارج از ماموریت اتحادیه اروپا در خلیج فارس می تواند سبب افزایش تنش ها شود.
عضو کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان همچنین تاکید کرد: حضور و اقدام صحیح از سوی اتحادیه اروپا می تواند سبب کاهش تنش میان آمریکا- ایران نیز شود.