کد خبر :   2064192  | تاریخ خبر : ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

حمله کوبنده ارتش سوریه به مقر تروریست ها و آزاد سازی یک روستای استراتژیک


کشته و زخمی شدن حداقل ۱۵ نفر در جریان تیراندازی در ایالت کالیفرنیا

سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : ارتش سوریه، عصر دیروز ــ یکشنبه ــ دست به عملیات زمینی گسترده‌ای علیه مواضع گروه‌های تروریستی در حومه شمالی استان حماه زد و طی آن کنترل روستای استراتژیک تل‌الملح را در دست گرفت.
گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» ــ وابسته به معارضان مسلح ــ دراین‌باره تصریح کرد؛ نیروهای ارتش حمله به تل‌الملح را از مواضع‌شان در مناطق «کفر هود» و «الجدیده» در حومه شمالی حماه آغاز کردند که در آنجا درگیری‌های شدیدی میان نیروهای دولتی و گروه‌های مسلح در جریان است.این مرکز، که مقر آن در لندن است، افزود این حمله بعد از حملات موشکی ارتش به مناطقی در حومه شمالی و حومه شمال‌غربی استان حماه انجام شد.
گروه موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» ــ وابسته به معارضان مسلح ــ دراین‌باره تصریح کرد؛ نیروهای ارتش حمله به تل‌الملح را از مواضع‌شان در مناطق «کفر هود» و «الجدیده» در حومه شمالی حماه آغاز کردند که در آنجا درگیری‌های شدیدی میان نیروهای دولتی و گروه‌های مسلح در جریان است.
این تحولات در حالی انجام شد که گروه تروریستی «جبهه النصره» پیشتر طی حمله‌ای معکوس و شدید به تل‌الملح، کنترل این روستای استراتژیک را به‌دست گرفته و آن را از جاده «محرده ــ سلیمه» جدا کرده بود.