کد خبر :    | تاریخ خبر : ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
مصطفی المجعی

آرامش نسبی در لیبی پس از کشته شدن چندین نفر از نیروهای حفتر


سخنگوی عملیات «برکان الغضب» وابسته به دولت وفاق ملی لیبی از وجود آرامش نسبی در تمامی محورهای جنگی حومه طرابلس پایتخت لیبی خبر داد.

سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : «مصطفی المجعی» سخنگوی عملیات «برکان الغضب» گفت که روز شنبه ضربات سنگینی به نیروهای حفتر در محور عین زاره و اردوگاه النقلیه در جنوب طرابلس وارد آمد و پس از آن آرامش نسبی در تمامی محورهای جنگی حاکم شده است.وی افزود که در درگیری بین نیروهای حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی در محور عین زاره و اردگاه النقلیه، ۴۲ نفر از نیروهای حفتر کشته شدند و اردوگاه نیز به طور کامل از نیروهای حفتر بازپس گرفته شد.
سخنگوی یک بیمارستان میدانی در جنوب پایتخت لیبی که روز شنبه هدف حمله هوایی نیروهای حفتر گفت که پنج پزشک در این حمله کشته شدند.
«مالک مرسیط» گفت که در این حمله هشت نفر از دستیاران پزشکان نیز زخمی شدند.
شورای ریاستی دولت وفاق ملی نیز حمله نیروهای حفتر به تأسیسات مدنی از جمله حمله به بیمارستان میدانی جنوب طرابلس را محکوم کرد.
به نوشته روزنامه «القدس‌العربی»، شورای مذکور در بیانیه خود آورده است که هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و تأسیسات مدنی به یک برنامه هدفمند[نیروهای حفتر] تبدیل شده است که بر اساس قوانین بین‌المللی و حقوق بشر یک جنایت جنگی است.
هواپیمای جنگی نیروهای حفتر روز شنبه یک بیمارستان میدانی متعلق به نیروهای دولت وفاق ملی را در جاده فرودگاه طرابلس هدف قرار دادند.