کد خبر :   2063951  | تاریخ خبر : ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
عباس گودرزی کاریکاتوریست جوان کشور

ممجازات انگلیسی ها به واسطه یک کاریکاتوریست جوان ایرانی


عباس گودرزی کاریکاتوریست جوان کشور بر این باور است که هنرمندان جریان انقلاب تا آخرین نفس با زبان هنر از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع خواهند کرد.

سرویس فرهنگ ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : عباس گودرزی کاریکاتوریست جوان کشور که با 3 اثر در نمایشگاه «ملکه کشتی ربا» حضور دارد، درباره آثار خودگفت: یکی از آثار من با عنوان تنبیه انگلیسی، نمایش دهنده تنبیه ملکه انگلیس توسط یک نیروی رزمنده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. این رزمنده با نفت‌کشی که در دست دارد، ملکه را تنبیه می‌کند. نکته اینجاست که این تنبیه با فرم انگلیسی رخ می‌دهد. 
وی ادامه داد: اثر دوم من مستقیما به نام این نمایشگاه که «ملکه کشتی ربا» است، ارتباط دارد. در این اثر، ملکه انگلیس را می‌بینیم؛ در حالی که نقاب دزدان را به چشمش زده، مشغول حمل نفت‌کش ایران است اما از بالا در دام تور نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتاده است. گودرزی یادآور شد: حضرت آقا در سخنانشان فرمودند کشتی دزدی رخ داده توسط انگلیس خبیث که در قالب اقدامی  خصمانه رخ داد، بی پاسخ نخواهد ماند و نیروهای انقلابی ما در فرصتی مناسب پاسخ آنها را خواهند داد. ما نیز به عنوان هنرمندان جبهه انقلاب، تصمیم گرفتیم از ظرفیت‌های هنر کاریکاتور استفاده کنیم و در اولین فرصت با خلق طرح‌هایی که به ذهنمان رسید، پاسخی متقابل به اقدامات خصمانه دولت انگلیس بدهیم.
این هنرمند کارتونیست افزود: بی شک اگر آثار حاضر در این نمایشگاه آن‌گونه که باید در رسانه‌های داخلی و بین‌المللی منعکس شوند، تاثیر مورد انتظار را به همراه خواهند داشت.