کد خبر :   ۸۱۵۲۷۲  | تاریخ خبر : ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
«آسیاتایمز»، «جیمز لیبولد»

زیر پا گذاشتن اعتقادات ملسمانان اویغور توسط چین


«آسیاتایمز»، «جیمز لیبولد»،نویسنده و متخصص حوزه امنیت چین در دانشگاه لاتروب استرالیا گفت که رفتار دولت این کشور با اویغورها یک قتل عام فرهنگی است.

سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری مشرق: «آسیاتایمز»، «جیمز لیبولد»،نویسنده و متخصص حوزه امنیت چین در دانشگاه لاتروب استرالیا گفت که رفتار دولت این کشور با اویغورها یک قتل عام فرهنگی است.
او در این باره گفت: «در ایالت غربی سین کیانگ،مقامات حزب کمونیست چین یکی از بدترین آزارهای حقوق بشری در دوره معاصر را مرتکب می شوند که من نام آن را قتل عام فرهنگی می گذارم.»
این در حالی است که فشارها بر دولت استرالیا و دیگران در سراسر جهان برای فرارفتن از ابراز نگرانی در خصوص وضعیت مسلمانان در چین افزایش پیدا کرده است.
حالا بسیاری از گروه های بین المللی حقوق بشری از کشورها می خواهند تا چین را به خاطر رفتارهایش با اقلیت اویغور به چالش بکشند.
بسیاری از افرادی که اکنون در اردوگاه های به اصطلاح آموزشی در سین کیانگ به سر می برند،اویغورهای استرالیایی هستند که در ایالت سین کیانگ زندگی می کردند.
در همین راستا دو اویغور استرالیایی با سیاستمداران فدرال در «کانبرا» دیدار کردند تا از این دولت برای نجات خانواده هایی که در چین گرفتار شده اند،کمک بخواهند.
استرالیا یکی از 22 کشوری بود که نامه اخیر به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل را امضا کرده و نسبت به بازداشت خودسرانه اویغورها در چین ابراز نگرانی کردند.
این در حالی است که در روزهای اخیر،دولت چین از اقدامات خود برای سرکوب مسلمانان در این کشور دفاع کرده و گفت که اویغورها به لحاظ تاریخی مجبور شدند تا اسلام را انتخاب کنند و در حقیقت به زور مسلمان شده اند.