کد خبر :   65214  | تاریخ خبر : ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳

رییس دانشکده الهیات جمهوری آذربایجان بر همکاری علمی با ایران تاکید کرد


"اصغر فارسی" رایزن فرهنگی ایران در دیدار با "جیهون محمداف" رییس دانشکده الهیات جمهوری آذربایجان بر اهمیت تعمیق و گسترش روابط علمی دو کشور تاکید کرد .

سرویس سیاست خارجی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری آران: در این دیدار که  به دعوت رییس دانشکده الهیات جمهوری  آذربایجان انجام گرفت، دو طرف در خصوص توسعه روابط و همکاری های علمی و همچنین استفاده از تجارب دو کشور در تمامی حوزه ها از جمله حوزه الهیات بحث و تبادل نظر کردند.
  در این دیدار محمداف  با بیان توضیحاتی در خصوص فعالیت های دانشکده الهیات جمهوری آذربایجان، حفظ ارزش های ملی و معنوی ملت را یکی از عمده ترین اهداف تاسیس این دانشکده عنوان کرد.
  وی اضافه کرد: ایران از مهمترین کشورهای پیشرو در جهان اسلام می باشد که علاوه بر توانمند سازی جامعه در حوزه الهیات و علوم انسانی، در سایر علوم نیز پیشرفت های قابل توجهی داشته است.
فارسی رایزن فرهنگی ایران  نیز با اشاره به اشتراکات تاریخی، فرهنگی و بویژه دینی دو کشور، افزود: رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در باکو آماده هر نوع همکاری جهت توسعه و تعمیق روابط بین دانشکده الهیات جمهوری آذربایجان با دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران از جمله دانشگاه های "جامعه المصطفی" و "تقریب مذاهب اسلامی" است .
وی در این دیدار آموزش و تربیت صحیح علوم دینی را از مهمترین مسائل مبارزه با افراط گری و انحراف از دین بیان کرد که ریشه بسیاری از مشکلات جهان اسلام می باشد.
رایزن فرهنگی ایران  در ادامه بر اهمیت تعمیق و گسترش روابط علمی بویژه در حوزه الهیات تاکید کرد و در ادامه با ابراز تاسف از کمرنگ بودن وحدت و اتحاد بین مسلمانان جهان گفت: قرآن کریم عامل وحدت مسلمانان است که با عمل و چنگ زدن بر آن می توان جامعه اسلامی و امت واحدی ساخت که هیچ یک از دشمنان اسلام نتوانند جرأت سنگ اندازی جلوی پیشرفت و ترقی آن را داشته باشند.