کد خبر :    | تاریخ خبر : ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸

نشست بین‌المللی حقوق بشر اسلامی برگزار می شود


چهارمین نشست بین‌المللی حقوق بشر اسلامی به مناسبت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی به همت موسسه صیانت از حقوق زنان و موسسه بین‌المللی صلح زیبا برگزار می شود.

سرویس سیاست خارجی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : امسال در حالی به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی نزدیک می‌شویم که برخی کشورهای اسلامی با برخوردی منفعلانه در قبال مسئله فلسطین، نسل‌کشی در یمن و شکنجه و آزار در نیجریه موجبات تشدید نقض حقوق بشر و ظلم را در جهان امروز فراهم آورده‌اند.
با توجه به وضعیت کنونی و بی‌تفاوتی سازمان‌های عریض و طویل بین‌المللی، لزوم ورود تمام قد مؤسسات و سازمان‌های مستقل برای تببین و بررسی ابعاد موارد نقض حقوق بشر در جهان امروز بیش از پیش احساس می‌شود.
لذا بدین وسیله به اطلاع می‌رساند همزمان با سالروز گرامیداشت روز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی مؤسسه صیانت از حقوق زنان، مؤسسه صلح زیبا و سایر مؤسسات غیردولتی، در چارچوب برنامه‌های علمی – تخصصی خود "چهارمین همایش بین‌المللی" و "اولین مسابقه علمی- هنری حقوق بشر اسلامی" را با حضور بزرگان و اندیشمندان کشورهای اسلامی برگزار می‌کند.
این همایش ۱۳ مرداد ۹۸ در سالن جلسات ستاد حقوق بشر قوه قضائیه آغاز به کار خواهد کرد و از آثار برگزیده علمی و هنری تقدیر به عمل خواهد آمد.