کد خبر :   2067503  | تاریخ خبر : ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷

نوار غزه و زخمی شده‌ها در راهپیمایی از سوی نظامیان صهیونیست


وزارت بهداشت فلسطین در غزه از زخمی‌شدن ده‌ها نفر از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی مسالمت‌آمیز بازگشت به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست خبر داد.

سرویس بین الملل ناس یوز به نقل از خبرگزاری تسنیم : وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد در جریان راهپیمایی بازگشت «جمعه جنایت وادی الحمص»، 49 شهروند به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.
تازه‌ترین خبرها از آمار مجروحان از افزایش تعداد آنها به 116 نفر حکایت می‌کند که پایگاه خبری شهاب به آن اشاره کرده است.
بر اساس این گزارش، یک خبرنگار فلسطینی هم به‌نام اسامه الکحلوت از جمله کسانی است که به‌ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شد.از سوی دیگر هیئت عالی ملی راهپیمایی‌های بازگشت و شکستن محاصره، با تقدیر از مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی امروز جمعه، راهپیمایی جمعه آینده را «جمعه جوانان فلسطینی» نامید.این هیئت همچنین مقابله همه‌جانبه مردمی با اشغالگران را راه مقابله با طرح‌ها و نقشه‌هایشان دانست.
این هیئت با محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در تخریب منازل مردم در منطقه وادی الحمص قدس اشغالی، آن را در راستای سیاست رژیم صهیونیستی برای اجرای آن در قدس اشغالی دانست.هیئت عالی ملی راهپیمایی‌های بازگشت همچنین با حمایت از اعتراضات آوارگان فلسطینی در لبنان از آنها خواست همچنان به این تحرکات مسالمت‌آمیز در مخالفت با قانون اخیر وزیر کار لبنان ادامه دهند.