کد خبر :    | تاریخ خبر : ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
جواد پناهی قاری بین‌المللی

رشد فرهنگ قرآن در کشور مطلوب است اما کافی نیست


یک استاد قرآن کریم با اشاره به توجه به قرآن کریم در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به برکت انقلاب اسلامی و توجه ویژه رهبری به قرآن کریم فرهنگ آیات الهی در جامعه رشد داشته اما کافی نیست.

سرویس فرهنگ ناس نیوز به نقل ازخبرگزاری فارس: جواد پناهی قاری بین‌المللی داور رشته تجوید این دوره از رقابت‌ها با اشاره به تأثیر مسابقات قرآن در کشور گفت: مسابقات قرآن، به‌خصوص مسابقات سراسری قرآن کریم بهترین عامل برای ایجاد انگیزه در بین جوانان و در بین قرآنیان است. همچنین مسابقات این زمینه را ایجاد می‌کند تا علاقه‌مندان به تلاوت و حفظ قرآن بتوانند به قله‌ این هنر دست پیدا کنند.
پناهی ادامه داد: مسابقات قرآن کشور ما نسبت به سایر مسابقات قرآنی که در جهان برگزار می‌شود هم از لحاظ کیفیت و هم کمیت سرآمد است. کمتر مسابقه‌ای در جهان وجود دارد که از مرحله شهرستانی تا استانی و کشوری این همه جوان ناشناخته را استعدادیابی کند و این اتفاق از برکات نظام جمهوری اسلامی و درایت و تأکیدات مقام معظم رهبری درباره اهمیت به قرآن است. مسابقات در دوره‌های مختلف سبک و سیاق خودش را داشت، مثلاً در زمان ما همه اساتید بنام و قوی کشور با هم رقابت می‌کردند، البته آن زمان رقابت‌ها به این صورت فنی که الان شاهدش هستیم نبود ولی به دلیل وجود شرکت‌کنندگان قهار، کسب رتبه کار سختی بود. البته نکته‌ای که در عصر حاضر بیشتر شاهدش هستیم این است که مسابقات قرآن در بین عموم مردم هنوز جا نیفتاده و خیلی جای کار دارد و به تبلیغ و انگیزه بیشتری احتیاج دارد و برای ایجاد شوق و گرمای مسابقات باید از جلسات قرآن خودمان شروع کنیم، که این امر با تبلیغ مسابقات و تشویق قرآن‌آموزان به شرکت در مسابقات قرآن فراهم می‌شود.