کد خبر :    | تاریخ خبر : ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱

آمریکا 70کامیون سلاح و تجهیزات نظامی به شرق سوریه ارسال کرد


ائتلاف آمریکا بار دیگر 70 کامیون تجهیزات نظامی و سلاح از شمال عراق به شرق سوریه ارسال کرد.

سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل ازخبرگزاری فارس : روند ارسال سلاح به شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت‌الحمایه آمریکا قرار دارند، همچنان ادامه داد.
گروه موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به معارضان- گزارش داد که ده‌ها کامیون متعلق به ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا وارد سوریه شدند.دیدبان اعلام کرد که این کامیونها از شمال عراق و از گذرگاه «سویدیه-الولید» وارد خاک سوریه شدند.
دیدبان دوم آگوست جاری اعلام کرد که بیش از 100 کامیون حامل سلاح و تجهیزات آمریکایی برای شبه‌نظامیان کُرد در شمال شرق و شرق سوریه ارسال شده است.
در بیست و یکمین باری که این کامیونها وارد سوریه شد، مجموعا از آغاز، 2030 کامیون سلاح و تجهیزات به دست شبه‌نظامیان کُرد رسیده بود.
حمایت آمریکا از شبه‌نظامیان کُرد که در واقع دستاویزی برای توجیه حضور نظامی این کشور در سوریه است، مورد انتقاد سیاستمداران و برخی از رهبران کُرد است.
«عمر اوسی» عضو کُرد پارلمان سوریه روز گذشته تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا «هیچ گاه، همپیمان کُردها نبوده است».
اوسی که رئیس طرح ملی کُردهای سوریه نیز است، اظهار داشت که «انگلیسی ها و آمریکایی ها از دیرباز قشر کُرد را به ترکیه فروخته است».
وی تصریح کرد که «آمریکایی ها در میان اقشار ملت سوریه به دنبال همپیمان هستند تا اشغال شرق فرات توسط خود را توجیه کنند و گمشده خود را در رهبران کُرد پیدا کردند».