کد خبر :    | تاریخ خبر : ۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
کورت ادلر کارشناس حوزه افراط‌گرایی

سیر سعودی جذب به اسلام در آلمان و تنزل تعداد اعضای کلیسا


آمارهای جدید پارلمان هامبورگ و اداره حفاظت از قانون اساسی نشان می‌دهد که اسلام‌گرایی در مدارس این شهر افزایش یافته است.

سرویس فرهنگ ناس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس : آمارهایی که بر اساس درخواست نمایندگان حزب دمکرات آزاد آلمان در پارلمان هامبورگ منتشر شده است، نشان می‌دهد که تعداد افراد مشکوک به ارتباط با اسلام‌گرایان در موسسات آموزشی هامبورگ و هانزه‌اشتات به طرز قابل توجهی در سال جاری افزایش داشته است. در سال ۲۰۱۸، تعداد موارد مشکوک تنها ۷ مورد بوده که در سال جاری به ۳۴ مورد افزایش یافته است.

از سوی دیگر، تحقیقات کلیسای کاتولیک در اسن نشان می‌دهد که خروج مسیحیان از کلیساها به دلیل بیگانگی آن‌ها با کلیساها و بی‌اعتمادی افراد به نهادهای مسیحی است. همچنین بر اساس این تحقیق مالیات کلیساها، نقش مهمی در خروج افراد از آن‌ها دارد.

توماس شولر کارشناس قوانین کلیسایی اظهار داشت: مسیحیان رابطه‌شان را با کلیسا از دست داده‌اند و کلیسا در حال حاضر نمی‌تواند اعتماد شهروندان را جلب کند.

وی با تأکید بر اینکه مالیات نقشی در خروج افراد از کلیساها ندارد، افزود: به نظر من مالیات نقش چندانی در جدایی مسیحیان از کلیساها ندارد. چرا که بسیاری از کاتولیک‌ها به کلیسا مالیات پرداخت نمی‌کنند و بخشی از آنها نیز در حد محدودی به کلیساها کمک می‌کنند.هاهنوز عضو کلیسا هستند، سپاس‌گزاریم.