کد خبر :    | تاریخ خبر : ۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
جنبش حماس

حرکت عباس در رابطه با رژیم صهیونیستی اقدامی معقول است


جنبش حماس اقدام رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در تعلیق عمل به توافقنامه‌های امضا شده‌اش با رژیم اسرائیل را گاهی در مسیر درست توصیف کرد.

سرویس بین المللی ناس نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم: جنبش حماس در بیانیه ای اعلام کرد: تعلیق عمل به توافقنامه‌های امضا شده با رژیم صهیونیستی گامی در مسیر درست است و همسو با شرایط مرحله دشوار کنونی مسئله فلسطین به شمار می رود.
این بیانیه افزود: اقدام عباس همچنین تصحیح مسیرهای اشتباهی است که مسیر سیاسی را منحرف و مسئله فلسطین را به این مرحله دشوار رسانده است.
جنبش حماس تصریح کرد: ملت ما چشم انتظار اقدام عملی فوری برای اجرایی شدن این تصمیمات در چارچوب یک برنامه عملی هستند. این برنامه عملی با اعلام فوری تشکیل یک دولت وحدت ملی، توقف هماهنگی امنیتی با اشغالگران، آزادی همه زندانیان سیاسی، دعوت برای بررسی راههای هماهنگی برای فعالیت مشترک، اتخاذ راهبرد متکی بر گزینه مقاومت برای مقابله با طرح سازش آمریکایی موسوم به معامله قرن و مقابله با مصیبت های وارده به ملت فلسطین و حفاظت از آنها در برابر جنایت های مداوم صهیونیست ها است.
ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پنجشنبه شب تعلیق اجرای تمام توافقنامه های امضاء شده با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.
وی بعد از نشست سران تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: ما بعد از رایزنی ها تصمیم گرفتیم که اجرای تمام قراردادهای امضاء شده با رژیم صهیونیستی را تعلیق کنیم و از فردا کمیته ای برای اجرای تصمیمات شورای مرکزی تشکیل دهیم.
ابومازن گفت: ما تسلیم دیکته‌ها و تلاش‌ها برای تغییر دادن حقایق موجود به ویژه در قدس اشغالی نخواهیم شد.
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: بدون اینکه ملت فلسطین به حقوق کامل خود برسند هیچ صلح و امنیتی در منطقه ما و دنیا وجود نخواهد داشت.