کد خبر :   2062629  | تاریخ خبر : ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
فؤاد عثمان

تظاهر هزاران فلسطینی در لبنان در واکنش به تصمیم وزیر کار


شهروندان فلسطینی با برگزاری تظاهرات گسترده در لبنان تصمیم وزیر کار این کشور را محکوم کردند.

سرویس بین الملل ناس نیوز به نقل ازخبرگزاری تسنیم : هزاران نفر از شهروندان فلسطینی مقیم لبنان با برگزاری تظاهرات و راهپیمایی تصمیمات "کمیل ابوسلیمان" درباره کارگران و نهادهای فلسطینی و محدودیت‌های تحمیل شده علیه آنها را محکوم کردند.
صدها تن از اهالی اردوگاه البص نیز در مخالفت با این تصمیم دست به اعتصاب عمومی زده و ورودی اصلی این اردوگاه را با استفاه از لاستیک و سیم و موانع مسدود کردند.
بر اساس این گزارش روز جمعه مراکز تجاری و تاسیسات مختلف در اردوگاه های برج البراجنه، شاتیلا و مارالیاس در بیروت تعطیل بود.
"فؤاد عثمان" از رهبران جبهه دموکراتیک در اردوگاه "عین الحلوه" بیروت گفت که تصمیم وزیر کار به منزله هدف قرار دادن مستقیم آوارگان فلسطینی در لبنان به شمار می رود.ارچوب فراخوان خود برای "مبارزه با کارگران خارجی غیرقانونی" در لبنان، دستور بسته شدن مراکز تجاری "غیرقانونی" متعلق به آوارگان فلسطینی در لبنان را صادر کرد.
همچنین براساس این مصوبه صورت جلسه‌های توقیف مؤسسات تجاری لبنان که فلسطینی‌ها در آن کار می‌کنند نوشته شد.
بر اساس این دستور، کارگر فلسطینی در لبنان، باید برای ادامه کار در این کشور از وزارت کار لبنان مجوز بگیرد و دراین‌حال، مجوز توقیف مراکز تجاری لبنان که فلسطینی‌ها در آن کار می‌کنند، صادر شده است.